POPULARNY NAPROKSEN SKUTECZNIE ZWALCZA ZNANE WIRUSY (BADANIE)

Według badań naukowych grupy francuskich badaczy, znany lek Naproksen wykazuje silne działanie antywirusowe. Wyniki badania zostały opublikowane pod koniec kwietnia 2021 roku w szwajcarskim czasopiśmie naukowym „Molecules”.

Grupa francuskich chemików, biochemików i wirusologów sprawdzała działanie przeciwwirusowe znanego leku Naproksen.

Do przeprowadzenia badania wykorzystano nabłonek oddechowy małpy oraz odtworzony ludzki nabłonek dróg oddechowych nosa i oskrzeli (HAE).

Metodą spektroskopii fluorescencyjnej, anizotropii fluorescencyjnej oraz testów dynamicznego rozpraszania światła wykazano trwałe wiązanie Naproksenu z białkiem N wirusa SARS Cov-2.

Skutkiem tego zjawiska jest zablokowanie funkcji białka N, a w rezultacie duże ograniczenie namnażania wirusa i działanie przeciwzapalne.

Kiedy Naproksen połączy się z białkiem N, blokuje je i utrudnia jego połączenie z łańcuchem RNA – uniemożliwia podjęcie funkcji, które wywołują chorobę.

covid-wirus.jpg
foto.depositphotos.com

Działanie Naproksenu skupia się wokół:

  • hamowania namnażania się wirusów,
  • zmniejszania ogólnego stanu zapalnego,
  • ochrony nabłonka pęcherzyków płucnych,
  • hamowania niekorzystnego działania wirusa na układ odpornościowy: organizm odzyskuje sprawność odpowiedzi nieswoistej.

Ponadto w badaniu wykazano, że podczas terapii Naproksenem, po godzinie od podania leku, ilość wirusa w zakażonych tkankach pęcherzyków płucnych, spadła nawet o 73-82%.

Lek działa nie tylko na wirusa Covid, ale także ma działanie przeciwwirusowe na wirusy grypy typu A oraz B.

Wynika z tego, że przyjmowany Naproksen w okresie zarażenia słynnym wirusem oraz grypą bierze udział w redukcji procesu zapalenia, namnażania i rozprzestrzeniania się wirusów w organizmie człowieka.

⇒ Czytaj także: MARIHUANA MEDYCZNA SKUTECZNIE ZWALCZA RAKA JELITA GRUBEGO

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.