PREMIER WĘGIER: „SZKOŁY MUSZĄ CHRONIĆ DZIECI PRZED TĘCZOWĄ IDEOLOGIĄ”

Premier Węgier Viktor Orbán potępił liberalną ideologię, mówiąc, że konserwatyści muszą bronić dzieci w wieku szkolnym przed destrukcyjną lewicową agitacją. Zwrócił szczególną uwagę na „ideologię płci i tęczową propagandę”.

W pisemnym wystąpieniu Orbán przekonywał, że między liberałami a konserwatystami istnieją różnice „nie do pogodzenia w polityce edukacyjnej”.

Stwierdził, że konserwatyści koncentrują się na pomaganiu dzieciom w staniu się patriotami, którzy będą kontynuować nauczane tradycje.

Wyraził również sprzeciw lewicowym naciskom na teorię płci w szkołach.

„Szkoły powinny chronić ideały i wartości rodziny oraz powinny trzymać nieletnich z dala od ideologii płci i tęczowej propagandy” – dodał, przyznając jednocześnie, że jego słowa będą szokować współczesny liberalny sposób myślenia.

Liberałowie postrzegają to w najlepszym przypadku jako średniowieczne zacofanie, w najgorszym jako klerykalny faszyzm – uważa Orbán. Ich zdaniem celem edukacji szkolnej może być jedynie doprowadzenie dzieci do ich wnętrza, uczynienie ich zdolnymi do samorealizacji, wprowadzenie ich w piękno uniwersalnego porządku politycznego, a tym samym zerwanie z nich otaczających warstw tradycji odziedziczonych od pradziadków, dziadków i rodziców.

Orbán zasugerował, że centralnym elementem liberalnego, oświeceniowego projektu jest porzucenie chrześcijańskiej moralności i antropologii opartej na biblijnym rozumieniu osoby ludzkiej.

Stwierdził, iż liberałowie uważają, że warunkiem wystarczającym dla sprawiedliwego i moralnie ugruntowanego rządzenia jest ogólny, uniwersalny rozum i nie ma żadnej potrzeby absolutnych wartości oraz tradycji religijnych i biblijnych, które z nich wyrosły.

Dlatego uznał za stosowne odsunięcie od szkół tęczowej ideologii, która działa destrukcyjnie na najmłodsze pokolenie i ma za zadanie zniszczyć podstawowe wartości tradycyjnej rodziny.

⇒ Czytaj także: BERLINALE REZYGNUJE Z NAGRÓD DLA AKTORÓW I AKTOREK W IMIĘ NEUTRALNOŚCI PŁCI

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.