RZĄD STANU WIKTORIA CHCE PRZYMUSOWEGO ZATRZYMYWANIA „TEORETYKÓW SPISKU” W KWESTII KORONAWIRUSA

Rząd stanu Wiktoria w Australii naciska na akceptację nowego projektu ustawy związanej z „pandemią” koronawirusa. W parlamencie stanowym ma zostać przedyskutowana nowa ustawa, która dałaby władzom szerokie uprawnienia do przymusowego zatrzymywania „teoretyków spisku”, którzy nie wierzą w „pandemię”….

Nowe prawo w australijskim stanie Wiktoria ma uderzyć w całkowite ograniczenie swobód obywatelskich.

Otóż rząd wiktoriański chce, aby każdy, kogo władze ds. zdrowia uznają za osoby o wysokim ryzyku rozprzestrzeniania wirusa, mógł zostać przymusowo zatrzymany na mocy nowych drakońskich uprawnień.

Dotyczy to również „teoretyków spisku” i protestujących przeciwko blokadom nałożonym w związku z koronawirusem oraz ich bliskich.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, pozwoli państwu na zatrzymanie każdego, kogo podejrzewają o „wysokie ryzyko” lub prawdopodobieństwo zaniedbania w rozprzestrzenianiu COVID-19, jeśli miał wirusa lub miał kontakt z zainfekowaną osobą.

Rzecznik rządu stanowego uważa, że regułę można zastosować do teoretyków spisku, którzy odmawiają samoizolacji i stosowania się do wprowadzonych zasad lub osób poważnie dotkniętych uzależnieniem od narkotyków, lub upośledzonych umysłowo, którzy nie mają możliwości poddania kwarantannie.

Zatrzymani mogliby następnie zostać umieszczeni w specjalnie wyznaczonych miejscach kwarantanny, takich jak hotele, gdzie będą monitorowani przez władze.

W niedzielę (20.09.2020 r.) policja nałożyła grzywny na 200 osób i dokonała 74 aresztowań podczas protestu przeciwko blokadom koronawirusowym w Melbourne.

Czy przyjęcie tej ustawy może doprowadzić do masowych zatrzymań i poddawania obywateli przymusowej kwarantannie przy podobnych protestach przeciwko blokadom?

Czy ustawodawstwo spowoduje, że protestujący przeciwko blokadom zostaną uznani za „wysokie ryzyko” rozprzestrzeniania się wirusa, co doprowadzi do przymusowego zatrzymania i obowiązkowej kwarantanny członków ich rodzin, kolegów z pracy i bliskich przyjaciół?

Zapewne tego właśnie chce władza – przestraszenia i uciszenia niewygodnych (już nie jednostek a tłumów) osób, które walczą o wolność i prawo do swobodnego życia.

⇒ Czytaj także: GOOGLE ZAKAZUJE REKLAM I ARTYKUŁÓW OBNAŻAJĄCYCH DRUGIE DNO COVID-19

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.