PSIA WIOSKA - AZYL DLA PSÓW PO PRZEJŚCIACH - Odkrywamy Zakryte
PSIA WIOSKA – AZYL DLA PSÓW PO PRZEJŚCIACH

Psia Wioska w Przemyślu to pomysł doktora Radosława Fedaczyńskiego. Obecnie przy lecznicy dla zwierząt „Ada” zostało postawionych siedem kolorowych i przytulnych domków, w których czas mogą spędzać bezdomne psy po przejściach. Jak wyglądają takie domki i kto się tam opiekuje zwierzętami?

Idea projektu

W Przemyślu, a dokładnie przy lecznicy dla zwierząt „Ada”, powstała Psia Wioska.

To w niej każdy bezdomny pies ma szansę na ciepły i przytulny kąt.

Każdy pies ma tam własną kanapę, a także większą szansę na znalezienie potem domu.

To nowoczesne schronisko dla bezdomnych zwierząt ma być namiastką prawdziwego domu.

Jednak w tych domkach psy nie są samotne, ponieważ razem z nimi w domkach spędzają czas pracownicy biurowi lecznicy „Ada”, a także pracownicy podlegającej jej fundacji.

To pozwala zwierzętom na przyzwyczajenie się do obecności człowieka, a to z kolei pozwala na szybsze rozwiązywanie ich problemów behawioralnych.

Projekt doktora Radosława Fedaczyńskiego

Te kolorowe domki dla psiaków to część dużego projektu doktora Radosława Fedaczyńskiego.

Chce on stworzyć Psią Wioskę, która będzie miała również teren do rekreacji, a także miejsce do rehabilitacji schorowanych bezdomnych psiaków.

Obecnie znajduje się tam siedem kolorowych domków, w których już mieszkają zwierzęta, będące podopiecznymi lecznicy „Ada”.

psia-wioska.jpg

Niektóre z tych zwierząt po raz pierwszy mają kontakt z kanapą, fotelami, ale też z miękkim posłaniem, ciepłymi miejscem do spania, a także mają kontakt z ludźmi.

Takim najważniejszym celem tego projektu jest to, aby nauczyć te psy funkcjonowania w domowych warunkach.

Nowoczesne schronisko dla psiaków po przejściach

Razem ze zwierzętami w tych domkach czas spędzają pracownicy lecznicy, którzy mogą w nich wykonywać swoje biurowe zadania, ale też dzięki temu mogą wyprowadzać psy, rozmawiać z nimi, ale też spędzać z nimi czas.

Celem takiego działania jest socjalizacja psów, które bardzo często do lecznicy trafiają prosto z ulicy albo też z innego schroniska.

Kolejnym celem jest znalezienie dla nich rodziny, a stworzenie takich domowych warunków w Psiej Wiosce ma psiakom w tym pomóc.

Jak działa Psia Wioska?

W każdym domku mieszkają dwa lub trzy psy.

Kiedy któryś z tych psów zostanie zaadoptowany, to na jego miejsce przychodzi kolejny przyjęty ze schroniska pies.

Czasami w domkach mieszkają psy seniorzy, którzy mogą mieć różne problemy, np. mogą niedowidzieć, niedosłyszeć albo mieć problemy ze stawami.

Dzięki domkom mogą godnie przeżyć swoją starość, ale też zwiększa się ich szansa na adopcję.

Ponadto do domków trafiają zwierzęta, które nigdy nie miały domowych warunków do życia i dlatego muszą się uczyć od podstaw, jak korzystać z kanapy czy foteli.

To pozwala opiekunom na szybkie wyłapywanie ich problemów behawioralnych, a potem są te problemy przepracowywane.

psia-wioska.jpg

Siedem kolorowych i ciepłych domków dla psiaków to dopiero początek projektu.

Marzeniem doktora jest stworzenie ogromnej wioski, która będzie ogrodzona i monitorowana, gdzie będzie mogło stanąć 40 domków, a także dróżki na spacery, które byłyby przeplatane architekturą ogrodową, wodny plac zabaw, ale też pomieszczenie do rehabilitacji i specjalnie przystosowany basen dla psów rekonwalescentów.

Na budowę tego wszystkiego potrzeba ponad 3 mln zł.

Czytaj także: NAJMĄDRZEJSZE RASY PSÓW – RANKING WEDŁUG PSYCHOLOGA ZWIERZĄT

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.