RZĄD FINLANDII WYCOFUJE SIĘ Z NIEKONSTYTUCYJNYCH BLOKAD – Odkrywamy Zakryte
RZĄD FINLANDII WYCOFUJE SIĘ Z NIEKONSTYTUCYJNYCH BLOKAD

Rząd Finlandii wycofał propozycję nałożenia ścisłych blokad w pięciu miastach w kraju. Największe zastrzeżenia do proponowanych ograniczeń miała komisja prawa konstytucyjnego.

Premier Finlandii Sanna Marin wycofała się z proponowanych środków blokujących po tym, jak krajowy komitet prawa konstytucyjnego stwierdził, że nie są one zgodne z konstytucją kraju.

W poście na Twitterze ogłosiła, że propozycja tymczasowego ograniczenia swobody przemieszczania się i bliskich kontaktów musi zostać wycofana z parlamentu.

Jej oświadczenie nastąpiło po tym jak komisja prawa konstytucyjnego uznała, że propozycja pierwszej blokady w Finlandii jest zbyt ogólnikowa i niezgodna z konstytucją tego kraju.

Fiński rząd zasugerował wprowadzenie ograniczeń w związku ze wzrostem infekcji w całym kraju.

W projekcie zaproponowano, aby obywatele mogli wychodzić na zewnątrz tylko w uzasadnionych celach, takich jak kupowanie żywności czy korzystanie z pomocy medycznej lub podróżowanie do pracy, a nieprzestrzeganie przepisów podlegałoby karze grzywny.

Propozycję takich blokad określono jako niekonstytucyjną i ostatecznie premier Finlandii wycofała się z jej wprowadzenie.

⇒ Czytaj także: PREZYDENT MEKSYKU: „BLOKADY PANDEMICZNE TO TAKTYKA DYKTATORÓW”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.