10 TAJNYCH STOWARZYSZEŃ OKULTYSTYCZNYCH

Tajne stowarzyszenia mają to do siebie, że ich działalność i wewnętrzne funkcjonowanie są ukryte przed osobami niebędącymi ich członkami. Nieoficjalna grupa ludzi lub organizacja działa tak, aby organizowane spiski trzymane były w tajemnicy, po to, by osiągnąć założony plan. Działalność największych stowarzyszeń okulistycznych bezpośrednio zagrażała lub nadal zagraża ludzkości. W jaki sposób? Jakie to organizacje? Oto odpowiedź.

Nr 1 – Zakon Syjonu

Zakon Syjonu to nazwa nadana wielu grupom, zarówno prawdziwym, jak i fikcyjnym.

Ci, którzy chcą znaleźć tę organizację i dołączyć do klasztoru, a następnie im się to nie udaje, uważają ją za fikcję.

Mówią, że to mistyfikacja stworzona w 1956 r. przez pretendenta do tronu francuskiego Pierre’a Plantarda.

Mimo to wiele osób nadal wierzy, że Zakon Syjonu istnieje i funkcjonuje do dziś, a wśród wielkich mistrzów zasiadali m.in. Izaak Newton i Leonardo da Vinci.

Zakon chroni ponoć niektórych królewskich pretendentów, ponieważ uważa ich za bezpośrednich potomków Jezusa i jego domniemanej żony Marii Magdaleny.

Przeorat dąży do założenia „Świętego Imperium Europejskiego”, które stałoby się prawdziwą nadpotęgą i zapoczątkowało nowy światowy porządek pokoju i dobrobytu.

Nr 2 – Opus Dei

Opus Dei jest organizacją Kościoła Katolickiego, która podkreśla katolickie przekonanie, że wszyscy są powołani do świętości, a zwykłe życie, wypełnianie swoich obowiązków rodzinnych i zawodowych jest drogą do tejże świętości.

Instytucja została założona w Hiszpanii w 1928 r. przez rzymskokatolickiego księdza Josemaríę Escrivá za zgodą papieża Piusa XII.

Kiedy opublikowano słynny „Kod Da Vinci” Dana Browna, pojawiły się informacje, że Opus Dei była tajną organizacją w Kościele, której celem było pokonanie Zakonu Syjonu i tych, którzy starają się odkryć „prawdę” o chrześcijaństwie i rzekomej królewskiej linii krwi Chrystusa.

Poza samą książką pojawiło się również wiele kontrowersji dotyczących działalności Opus Dei.

Organizacja zwołuje tajne spotkania, promuje codzienne techniki umartwień (wymierzanie sobie kar), piętnuje okazywanie jakichkolwiek odruchów serca, miłości, radości czy serdeczność, promuje seksizm oraz neokonserwatyzm w ekonomii i gospodarce.

Nr 3 – Fenianie

Bractwo Fenian było irlandzką organizacją nacjonalistyczną zajmującą się zwalczaniem brytyjskich rządów w Irlandii.

Założona przez Johna O’Mahony’ego w 1858 r. amerykańska grupa miała nadzieję osiągnąć swoje cele poprzez inwazję na okupowaną przez Brytyjczyków Kanadę i traktowanie jej jako zakładnika w zamian za emancypację Irlandii.

Choć ich plan może wydawać się zbyt daleko posunięty, nie był bez uzasadnienia.

W końcu Bractwo Fenian liczyło wśród swoich członków tysiące mężczyzn, którzy walczyli podczas wojny secesyjnej w Ameryce i miało wsparcie finansowe dziesiątek tysięcy irlandzkich imigrantów.

Fenianie zaatakowali Kanadę trzy razy w 1866, 1870 i 1871 roku.

Za każdym razem byli pokonywani przez połączenie kanadyjskich sił ochotniczych i interwencji rządu amerykańskiego.

Ruch ostatecznie rozpadł się, ale jego dziedzictwo jest nadal odczuwalne: zdaniem wielu historyków działalność Fenian była jednym z najważniejszych impulsów dla politycznego i prawnego procesu tworzenia Kanady.

Nr 4 – Krypteja

Krypteja to nie tyle organizacja, co bardziej starożytny rytuał przejścia dla obiecujących młodych Spartan, którzy ukończyli formalną edukację.

Pełnoletni młodzieńcy, nadzy, uzbrojeni tylko w nóż, bez żywności i schronienia pozostawiani byli w lesie na próbę przetrwania wszelkimi niezbędnymi środkami.

Atakowali więc wioski helotów, dokonywali na nich rzezi i zabierali wszystko, co jest potrzebne do przetrwania.

Ci, którzy przeżyli (a wielu zginęło) byli witani z otwartymi ramionami w armii spartańskiej.

Krypteja była rodzajem sztuki przetrwania zaadaptowanym do celów zastraszenia i nauki bezwzględnego traktowania innych w dobie zagrożenia życia.

Nr 5 – Ku Klux Klan

Ku Klux Klan, w skrócie KKK to nazwa trzech różnych przeszłych i obecnych skrajnie prawicowych organizacji rasistowskich w Stanach Zjednoczonych, które opowiadały się za utrzymaniem supremacji białych w USA, ograniczeniem praw innych grup rasowych i etnicznych oraz działalnością antykomunistyczną.

Członkowie KKK zakładali maski i szaty, które ukrywały ich tożsamość i dodawały dramatu ich nocnym seriom linczów, zabójstw i podpaleń.

Wielu z nich działało w małych miasteczkach i na obszarach wiejskich, gdzie ludzie znali się nawzajem, a czasem rozpoznawali napastników.

Współcześnie organizacja szerząca nienawiść składa się on z około 100 niezależnie działających od siebie niewielkich grup i klanów, funkcjonujących głównie na obszarze Głębokiego Południa USA.

Nr 6 – Towarzystwo Thule

Towarzystwo Thule było niemiecką grupą okultystyczną w Monachium, nazwaną na cześć mitycznego kraju z greckiej legendy.

Organizacja dążyła do poznania mistycznych tajemnic tego świata w celu zwiększenia swoich wpływów i władzy.

Niektóre źródła podają, że to właśnie oni zapoczątkowali ruch nazistowski w Berlinie, a na swoją marionetkę wybrali Adolfa Hitlera.

Do Towarzystwa Thule należał również Heinrich Himmler, szef SS i prawa ręka Hitlera.

Nr 7 – Towarzystwo Vril

Towarzystwo Vril wyznawało te same ideologie, co Thule, jednak jego sposób działania znacząco się różnił.

Zadaniem organizacji było zrobienie wszystkiego, by to właśnie Niemcy wygrali II Wojnę Światową.

Ich działania opierały się na poszukiwaniu technologii umożliwiającej realizacji tego zadania, dlatego też postanowili nawiązać kontakt z życiem spoza naszej planety.

Korzystając z pomocy medium i tzw. channelingów nawiązali ponoć porozumienie z pozaziemską cywilizacją o nazwie Aldebarana, ponieważ Hitler obsesyjnie pragnął poznać i odtworzyć technologię obcych.

Nr 8 –  Majestic 12

Majestic 12 to kryptonim tajnego komitetu naukowców, dowódców wojskowych i urzędników rządowych, prawdopodobnie utworzonego w 1947 r. na mocy zarządzenia prezydenta USA Harry’ego Trumana.

Domniemanym celem organizacji było zbadanie działalności UFO po incydencie w Roswell (katastrofie statku kosmicznego w pobliżu Roswell w Nowym Meksyku w lipcu 1947 r.).

Majestic 12 jest uważany za ważną część teorii spiskowych o UFO i ciągłym ukrywaniu informacji o Obcych przez rząd.

Wszyscy domniemani członkowie MJ-12 byli znani ze swoich osiągnięć wojskowych, rządowych i / lub naukowych.

Wszyscy zginęli, gdy tajne dokumenty na temat Majestic-12, jak i wielu innych niewyjaśnionych zjawisk, ujrzały światło dzienne.

Nr 9 – Zakon Świątyni Wschodu

Ordo Templi Orientis, czyli Zakon Świątyni Wschodu to mistyczna organizacja religijno-zakonna, która powstała na początku XX wieku.

Grupa została założona w taki sam sposób, jak mniej tajemniczy masoni i podobno jej działalność polega na rytuałach i praktykach okultystycznych traktowanych jako sposób umożliwiający jej członkom przejście z jednego poziomu wtajemniczenia w organizacji na inny, wyższy.

Ogólna filozofia grupy polega na wierzeniu w ezoteryczne zasady i praktyki New Age jako metodę realizacji prawdziwej tożsamości.

Jedną z najdziwniejszych praktyk organizacji jest przywiązanie członków grupy do seksu, szczególnie ich nauki o „uwielbieniu penisa” i magii płynącej z samodzielnego zaspokajania potrzeb seksualnych.

Ordo Templi Orientis istnieje do dziś i ma różne oddziały rozrzucone po całym świecie, głównie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i innych częściach Europy.

Nr 10 – Czarna Ręka

Czarna Ręka była tajnym stowarzyszeniem antyimperialistycznych rewolucjonistów politycznych, które powstało w Serbii w 1912 roku.

Grupa dążyła do oddzielenia Serbii od monarchii austro-węgierskiej, która kilka lat wcześniej zaanektowała ten kraj.

Zaczęto więc rozpowszechniać antyaustriacką propagandę oraz szkolić sabotażystów i zabójców.

Plan działania członków Czarnej Ręki polegał na zainicjowaniu wojny między Serbią a Austrią, która dałaby im szansę na uwolnienie ich kraju i zjednoczenie różnych narodów słowiańskich.

O Czarnej Ręce nikt by dziś nie pamiętał, gdyby nie zaangażowanie w jedno z największych wydarzeń XX wieku.

W 1914 r. grupa przeprowadziła zamach na austriackiego arcyksięcia Franciszka Ferdynanda.

W ciągu kilku dni Austro-Węgry wypowiedziały wojnę Serbii, a po tym, jak sojusznicy obu krajów dołączyli do walki, niewielki spór przerodził się w I wojnę światową.

Następstwa I wojny światowej ostatecznie doprowadziły do ​​II wojny światowej, a to doprowadziło do Zimnej Wojny, co czyni Czarną Rękę jednym z najbardziej wpływowych stowarzyszeń XX wieku.

⇒ Czytaj także: GENEALOGIA 13 ZNANYCH ŚWIATOWYCH RODZIN KRÓLEWSKICH

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=IGGwJXEdxNA