SZWAJCARIA ODMÓWIŁA ZATWIERDZENIA SZCZEPIONKI COVID-19 ASTRAZENECA

Szwajcaria odmówiła zatwierdzenia szczepionki Oxford AstraZeneca przeciw Covid-19 do użytku w tym kraju. Jest to kolejny kraj, który ma obawy dotyczące skuteczności szczepionki u osób w wieku powyżej 65 lat – zaraz po Francji, Niemczech i Austrii.

Szwajcarskie organy regulacyjne stwierdziły, że dane przedłożone przez koncern AstraZeneca nie są wystarczające, aby zezwolić na stosowanie szczepionki Covid-19 i potrzebne są „nowe badania”.

Organ regulacyjny Swissmedic stwierdził, że analizował informacje od AstraZeneca, ale to „jeszcze nie wystarczyło, aby wydać zezwolenie”.

Aby uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa, skuteczności i jakości, potrzebne są dodatkowe dane z nowych badań – napisano w oświadczeniu.

Dr Claus Bolte, szef autoryzacji w szwajcarskim organie regulacyjnym powiedział, że zwrócił się do AstraZeneca o więcej informacji po tym, jak zdecydował się nie podpisywać stosowania tej szczepionki w Szwajcarii.

Doktor stwierdził, że dokładne szczegóły obaw zespołu są poufne, ale dodał:

Mogę powiedzieć, że tak, dotyczy to również różnych grup wiekowych, w wieku powyżej 65 lat i powyżej 55 lat.

Dotyczy chorób współistniejących, wcześniej istniejących chorób, takich jak astma, nadciśnienie, cukrzyca.

Dotyczy to również sposobu, w jaki przeprowadzano oceny szczepionki w niektórych laboratoriach.

Chociaż Unia Europejska zezwoliła na stosowanie szczepionki wszystkim osobom w wieku powyżej 18 lat, kilka krajów europejskich odradza podawanie szczepionek AstraZeneca osobom powyżej 65 roku życia, powołując się na brak dowodów na to, że zastrzyk jest skuteczny u osób starszych.

Szwajcarzy pozostają jednak nieugięci w swej decyzji.

Zapowiadają, że dopóki nie zostaną przedstawione im wyniki dotyczące skuteczności z badania fazy 3 trwającego w Ameryce Północnej i Południowej, które będą musiały zostać przeanalizowane, szczepionka AstraZeneca nie trafi na szwajcarski rynek.

⇒ Czytaj także: SZCZEPIONKA COVID-19 KONCERNU ASTRAZENCA ZROBIONA Z ABORTOWANEJ TKANKI PŁODOWEJ!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.