SZWECJA OGŁASZA PLAN ODSZKODOWAŃ DLA POSZKODOWANYCH PRZEZ COVIDOWE EKSPERYMENTY

Szwedzki rząd nie zamiata sprawy pod dywan i nie pozostaje obojętny na krzywdę osób, które przyjęły szczepionki przeciw Covid. Ogłoszono nową propozycję, która pozwoliłaby osobom, które doznały obrażeń w wyniku szczepionki przeciw koronawirusowi, uzyskać odszkodowanie.

Szwedzka minister ds. społecznych Lena Hallengren ogłosiła:

Poważne skutki uboczne szczepionek przeciwko Covid-19 są rzadkie, ale jako osoba fizyczna powinieneś mieć pewność, że w przypadku urazu wypłacona Ci zostanie rekompensata finansowa. Dzięki tej ustawie państwo bierze na siebie wypłatę odszkodowania za szkody spowodowane zatwierdzonymi szczepionkami przeciwko Covid-19, w przypadkach, gdy szczepionka nie jest objęta Ubezpieczeniem Farmaceutycznym lub jeśli pieniądze z Ubezpieczenia Farmaceutycznego nie wystarczą.

Nowe prawo ustanowiono po tym, jak Szwedzka Rada Ubezpieczeń Farmaceutycznych podjęła w grudniu 2020 roku działania, które miały na celu ograniczenie odpowiedzialności ubezpieczeniowej w przypadku obrażeń spowodowanych przez szczepionki podczas „pandemii” koronawirusa.

Ze względu na ograniczenia Ubezpieczeń Farmaceutycznych ochrona przed możliwymi seryjnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez szczepionki przeciwko Covid-19 jest słabsza niż w przypadku innych leków. Dlatego rząd uważa, że ​​istnieje potrzeba uzupełnienia przez państwo ubezpieczenia farmaceutycznego w tym zakresie – stwierdzono w rządowym  komunikacie prasowym.

Nowe prawo wejdzie w życie w grudniu 2021 roku, ale z mocą wsteczną przyzna odszkodowania każdemu, kto został poszkodowany w wyniku szczepień przed tą datą.

Rząd zaproponował również przeznaczenie 10 milionów koron szwedzkich na sfinansowanie tej inicjatywy.

O odszkodowanie za obrażenia związane ze szczepionką nie jest tak łatwo, a ubezpieczyciele odmawiają zawierania polis na wypadek śmierci lub uszkodzenia zdrowia po zastrzyku covidowym.

Dlaczego? Bo mają powody i wiedzą, że ryzyko wypłaty odszkodowania z tego powodu jest większe niż pewność, że nic się nie stanie ubezpieczonemu, który przyjmie szczepionkę.

⇒ Czytaj także: PFIZER OSKARŻONY O SZANTAŻ I ZASTRASZANIE!

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.