SZWECJA: SZYBKI SPADEK ZGONÓW COVID-19 POMIMO BRAKU LOCKDOWNU

Szwecja w zasadzie może pochwalić się życiem w chwalebnej normalności – bez maseczek, bez lockdownu, z koronawirusem w tle – jak z grypą lub każdą inną chorobą. I w ten sposób Szwecja odnotowała jeszcze większy spadek liczby zgonów, pomimo wprowadzenia stosunkowo niewielkich ograniczeń niż np. hołdująca lockdownowi Wielka Brytania.

18.02.2021 r. brytyjski nadawca Sky News oświadczył:

Blokada działa! Wskaźnik zakażeń Covid-19 gwałtownie spada w Anglii.

Jedna z największych i najbardziej miarodajnych ankiet dotyczących koronawirusa wykazała, że ​​w Anglii liczba infekcji szybko spada, co potwierdza, że ​​blokady działają w celu powstrzymania wirusa.

Stwierdzono, że szczepionki nie są czynnikiem zmniejszającym liczbę zgonów i przypadków koronawirusa, ponieważ spadki te są obserwowane we wszystkich grupach wiekowych.

Jednak, jak podkreślił dr Eli David, zgony z powodu Covid-19 w Szwecji zaczęły spadać jeszcze wcześniej, bez konieczności stosowania surowych blokad.

Ścisła blokada w Wielkiej Brytanii była tak skuteczna, że ​​powstrzymała rozprzestrzenianie się Covid również w Szwecji – żartował na Twitterze dr David.

W porównaniu z Wielką Brytanią, która na początku stycznia wprowadziła pełną blokadę narodową, Szwecja odmówiła pójścia w jej ślady, zachęcając jedynie do dobrowolnych środków dystansowania społecznego.

W Szwecji nie ogłoszono żadnych twardych blokad, nakazu noszenia maseczek ani utrzymywania dystansu społecznego, a i tak jest ona jednym z krajów o najniższych współczynnikach śmiertelności w Europie z powodu Covid-19.

Jak widać narzucany lockdown nie przynosi spektakularnych efektów, o czym wiadomo od dawna, a co rząd (także nasz) chce ukryć, bo w swych kłamstwach zabrnęli za daleko…

⇒ Czytaj także: SZWECJA ZACHOWUJE ZDROWY ROZSĄDEK I MÓWI „NIE” KORONAWIRUSOWEJ KWARANTANNIE

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.