SZYSZYNKA – MODULATOR LUDZKIEJ ŚWIADOMOŚCI?

Szyszynka często określana jako trzecie oko, siedziba duszy lub epicentrum oświecenia od wieków była czymś tajemniczym w zakresie naukowym. Jednak ten mały gruczoł w mózgu zyskał uznanie wśród wielu ezoterycznych/metafizycznych szkół myślenia jako kwintesencja rozwoju duchowego…

Jeszcze bardziej fascynujące jest to, że szyszynka jest nie tylko ważną koncepcją w jednej lub dwóch tradycjach kulturowych, ale jest chwalona za niezwykłe zdolności do podnoszenia świadomości wśród różnych kultur na całym świecie.

Szyszynka w fizjologii

Szyszynka jest nie tylko chwalonym narzędziem duchowego oświecenia, ale z naukowego punktu widzenia ma wiele specjalnych właściwości, które czynią ją wyjątkową, jeśli chodzi o fizjologię człowieka.

Z medycznego punktu widzenia szyszynkę definiuje się jako mały gruczoł dokrewny, który wytwarza hormon melatoninę, który wpływa na wzorce czuwania i snu u człowieka.

Ten narząd wielkości ziarenka ryżu jest również jednym z największych producentów serotoniny w organizmie.

Cel i funkcja szyszynki są nadal w dużej mierze tajemnicą dla nauki, ale ciągłe badania nad nią przynoszą bardzo interesujące odkrycia, zwłaszcza dotyczące jej związku z duchowością i wyższymi stanami świadomości.

Z badań wynika, że ​​szyszynka jest czymś więcej niż tylko normalnym gruczołem w organizmie.

szyszynka.jpg
foto.depositphotos.com

Modulator ludzkiej świadomości

Szyszynka może wydzielać, choć w niewielkich ilościach, naturalne DMT, psychodeliczną dimetylotryptaminę (DMT), którą uważa się za bramę do wyższych sfer duchowych i świadomości.

Nie bez powodu więc niektóre religie Wschodu, medium i metafizycy uważają szyszynkę za siedlisko wyższej świadomości i jasnowidzenia.

Jest biologicznym odpowiednikiem trzeciego oka.

Uważa się, że gdy trzecie oko jest w pełni otwarte lub aktywowane, osoba może zobaczyć rzeczy normalnie niewidoczne gołym okiem, takie jak duchy i dostrzec subtelną energię.

Może też mieć przebłyski nieznanych wydarzeń z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz komunikować się z duchami.

Starożytni mędrcy i mistycy wierzyli, że ten obszar ciała jest przestrzenią wznoszenia się i oświecenia poprzez mózg lub ciało.

Jest postrzegany jako pomost między naszym wewnętrznym i zewnętrznym światem, a także jako połączenie z czymś poza tym, co wiemy, że istnieje, z wyższym stanem świadomości.

Symbolicznie trzecie oko reprezentuje zjednoczenie na ścieżce do kosmicznej świadomości, boskiej mądrości, wewnętrznej wiedzy i intuicji.

Korzystanie z tego potężnego centrum może nauczyć cię zaufania do boskości, z jednoczesną umiejętnością zarządzania swoją zdolnością do skupienia się na swoim życiu.

Zgodnie z tym przekonaniem szyszynka może być aktywowana lub rozwijana przez różne praktyki lub ćwiczenia duchowe i umysłowe, takie jak medytacja, wizualizacja kolorów, deprywacja sensoryczna, niektóre dźwięki i muzyka lub pozostawanie w ciemności przez co najmniej 300 godzin (lub 12,5 dnia).

Ten mały gruczoł robi o wiele więcej, niż nam się wydaje, szczególnie dla naszej świadomości.

Dlatego, kiedy zaczniemy pielęgnować ten aspekt połączenia naszego umysłu, ciała i duszy poprzez regularne zdrowe praktyki, mogą nastąpić duże zmiany w naszym życiu.

⇒ Czytaj także: DETOKSYKACJA SZYSZYNKI – JAK ODTRUĆ TĘ WAŻNĄ CZĘŚĆ MÓZGU?

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.