TEMATY TABU – ZABÓJSTWO PRAWDZIWEGO ŚWIATA

Świat pełen jest zagadek – powiedziałbym nawet, że aby się w tych wszystkich kuriozach połapać, to… praktycznie życie nie starcza! Człowiek więc rodzi się, prawie niczego nie pamiętając z nauk, które być może przyswoił sobie w poprzednim życiu (lub życiach) i jako czysta kartka zaczyna poznawać świat. W ten sposób – zaczynając wszystko od zera, naprawdę może nie starczyć czasu, aby od A do Z rozgryźć wszelkie nauki, które przecież potrzebne są każdemu.

Jednym z takich tematów jest szeroko pojęte: TABU.

Wystarczy, że na coś zostanie rzucona jego zasłona, a już trudno się połapać gdzie przód, gdzie tył, gdzie góra, a gdzie dół.

Jakiekolwiek zagadnienie obarczone tym terminem, wykluczone zostaje z tematów życiowych, a staje się czymś, o czym nie powinno się, nie wypada po prostu rozmawiać.

To wszystko może i nie jest takie straszne samo w sobie, ale jakim cudem ma to miejsce, skoro tematu zakazane, to praktycznie najważniejsze dziedziny naszego życia?

Seksualność Człowieka. Jedna z najsilniejszych energii, która w radosnym uniesieniu dwójki zakochanych Ludzi, prowadzić powinna do TWORZENIA.

Obecnie na świecie wygląda to tak, iż owa energia jest motorem napędowym większości popkulturowych gałęzi przemysłu, wykorzystana jako motywacja dla mnóstwa osób i przedstawiona tak, by większość o niej rozmyślała – mniej lub bardziej świadomie traktując ją jako paliwo dla swych działań.

Tak piękna Energia! – radosnym natchnieniem, unią i radością, wyrazem Miłości być powinna, lecz tu, na tym świecie, nie można o niej mówić.

Cóż z tego, że dotyczy praktycznie każdego Człowieka; cóż z tego, że otacza nas i jest przekazywana nieustannie do naszych umysłów – w postaci reklam, scen w filmach, plakatów.

Gdyby jednak spróbować się czegokolwiek o tym dowiedzieć, tak zupełnie na poważnie, uczciwie pytając: słuchajcie Ludzie, jak to jest z tą seksualnością?

Jak to zrobić, żeby najpierw ze sobą, a potem z drugim Człowiekiem dobrze się czuć? Jak umieć przekuć to w radosne tworzenie – życia i marzeń realizacji?

Wtedy okazuje się, że próbujemy się przebić przez zaciągniętą kurtynę. Nie – o tym nie można mówić.

Zamiast tego jednak mogą sobie wszyscy porozmawiać o polityce czy innych, równie nie ciekawych zjawiskach.

Ot, piłka nożna, wybuchy, wojny, terroryzm – z tym nie ma problemu. Przecież to absurd!

Zasłona milczenia przesłania sprawę, i to, co dla praktycznie wszystkich jest istotne, nie może być otwarcie omawiane, ale w tym samym czasie wciąż i wciąż od nowa przewijają się przed naszymi oczami filmy gangsterskie i sensacyjne.

Thrillery, z których niczego ważnego o życiu się nie dowiemy.

W ten sposób powstaje wiele patologii – gdyby od początku życia mały Człowiek obserwował prawidłowy obraz życia rodziców, i poprzez uczucia i emocje poznawał świat, kodując w ten sposób prawdę – Człowiek ten intuicyjnie odczuwałby działanie energii twórczej i z pełnym zrozumieniem zapytałby – czy to dziadka, czy rodziców – o to, co jego myśl w danym momencie poznać by chciała.

W ten sposób, w otwartej i szczerej rozmowie otrzymałby informacje, które stałyby w jedności z przyswojoną wiedzą, a tym samym – temat ten nigdy nie stałby się czymś dziwnym czy nadzwyczajnym.

Ot, część to życia – energia dana Człowiekowi by tworzył w natchnieniu z Ukochaną/Ukochanym, życie dając i pozwalając się wcielić kolejnej szczęśliwej Duszy.

W obecnym jednak modelu, wszystko to jest uznane za tabu, a co za tym idzie, staje się zakazane. A skoro zakazane, to musi być w tym coś niezwykłego.

I Człowiek, nie rozumiejąc swoich błędów, wpada w sidła, które sztuczny świat na niego zastawił – zaczyna poszukiwać niezrozumiałej przez siebie Energii, i zamiast radosnego w Miłości natchnienia – pustka i oddzielenie się pojawia.

I w tym wszystkim Ludzie zostają sami – nie mając skąd dowiedzieć się prawdy, bo przecież ktoś wcześniej stwierdził, iż jest to temat tabu. Tabu, które dotyczy praktycznie wszystkich.

Ale o tym ci-cho-sza.

Owocnych rozważań i szczerych rozmów!

⇒ Czytaj także: DEMON KRATOS, CZYLI PRAWDZIWE OBLICZE ŚWIATA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.