TIKTOK – TA APLIKACJA TO PEDOFILSKI MAGNES! OSTRZEGAJĄ EKSPERCI DS. CYBERBEZPIECZEŃSTWA

TikTok to aplikacja mobilna, którą zna większość dzieci i młodzieży. Jest to też jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie, która w 2018 roku była już dostępna w 150 krajach i w 75 różnych językach. Aplikacja ta umożliwia tworzenie i udostępnianie bardzo krótkich materiałów wideo, ale eksperci ostrzegają rodziców, aby byli ostrożni, bo jest to też pedofilski magnes.

Co to jest TikTok?

TikTok to chińska aplikacja społecznościowa, promowana hasłem „Życie biegnie szybko, więc liczy się każda sekunda”.

Za pośrednictwem tej aplikacji użytkownicy mogą transmitować na żywo, tworzyć krótkie filmy i teledyski oraz gify z wieloma funkcjami, aby podzielić się nimi ze światem. 

W 2018 roku TikTok był czwartą najczęściej pobieraną aplikacją na świecie, tym samym wyprzedzając Instagram i Snapchat.

Większość użytkowników korzysta z aplikacji do filmowania samych siebie w celu synchronizacji ruchu warg z hitami list przebojów.

aplikacja.jpg
foto.depositphotos.com

Aplikacja, która stała się bardziej popularna niż Snapchat wymaga, aby użytkownicy mieli skończone 13 lat, by móc się zarejestrować.

Z takim użytkownikiem może się skontaktować każdy, chyba że profil jest prywatny.

Jednak nawet po ustawieniu profilu jako prywatnego każdy może poprosić o obejrzenie zdjęć i filmów użytkowników, czasem podszywając się pod bycie innym dzieckiem.

Dlatego też eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa twierdzą, że TikTok nie jest bezpieczną aplikacją i istnieje wiele obaw, że gromadzi wielu pedofilów.

Pedofilski magnes

Rosnące obawy związane z prywatnością aplikacji sprawiły, że tematem tym zajęli się specjaliści, w tym Susan McLean, australijska ekspertka ds. bezpieczeństwa cybernetycznego.

Specjalistka twierdzi, że TikTok nie jest bezpieczną aplikacją, bo tak jak i każda inna aplikacja umożliwiająca komunikację z dziećmi może być używana przez pedofilów.

Jest jednak dla nich nie lada gratką, bo pedofile uwielbiają oglądać filmy, na których dzieci śpiewają, bawią się, tańczą itd.

McLean podkreśla, że gromadzenie danych jest ogromnym problemem tej aplikacji i nie jest to miejsce dla dzieci.

TikTok-aplikacja.jpg
foto.depositphotos.com

TikTok próbował wyjaśniać rodzicom, w jaki sposób mogą zmienić profile swoich dzieci na prywatne, ale twórcy aplikacji przyznali również, że nawet przy prywatnym koncie informacje o profilu – w tym zdjęcie profilowe, nazwa użytkownika i notka biograficzna – będą widoczne dla wszystkich użytkowników.

Nawiasem mówiąc, chińska firma, która stworzyła TikTok, otrzymała najwyższą grzywnę w historii USA za gromadzenie danych na temat dzieci i ich sprzedaż.

Poza tym niedawne dochodzenie przeprowadzone przez BBC News wykazało, że TikTok nie usunął kont osób wysyłających wiadomości i piszących komentarze z wyraźnym nacechowaniem seksualnym do nastolatków i dzieci.

Co prawda, większość z setek zgłoszonych komentarzy o charakterze została usunięta, ale twórcy aplikacji nie zlikwidowali kont użytkowników, którzy je opublikowali, w ten sposób umożliwiając im dalsze wysyłanie treści seksualnych do dzieci.

Dlatego drodzy rodzice – apel do was! Przeglądajcie telefony swoich dzieci i nie po to, aby naruszać ich prywatność, ale po to, aby ją chronić.

Interesujcie się tym, co wasze dziecko ogląda, na jakie strony wchodzi, z jakich aplikacji korzysta itd.

Dziś o tragedię nie trudno, a zachowanie ostrożności na pewno nie zaszkodzi…

⇒ Czytaj także: PEDOFILE W PARADZIE LGBT – TEŻ „JESTEŚMY ORIENTACJĄ SEKSUALNĄ”

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.