NIE JEDNA, NIE DWIE, A TRZY MASECZKI DLA „OCHRONY” PRZED WIRUSEM?!

Nie jedna, nie dwie, a trzy maseczki dobrze chronią przed rozprzestrzenianiem się Covid-19. Tak przynajmniej sądzą amerykańscy „eksperci”, którzy zalecają zakrywanie nosa i ust trzema maseczkami.

Powołując się na naukowców z Virginia Tech, na kanale CNBC zalecono słuchaczom, że powinni zakryć usta trzema maskami, aby czuć się bezpiecznie, przebywając w pobliżu innych.

Po tym, jak dr Anthony Fauci oświadczył, że noszenie dwóch maseczek na twarzy zamiast jednej przyniesie „większy efekt” w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się wirusa, Contessa Brewer z CNBC powiedziała:

Eksperci powtarzają nam, że noszenie masek tak naprawdę służy ochronie innych przed sobą w przypadku zarażenia, ale wiesz, że jeśli inni ludzie nie noszą maseczek lub noszą je nieprawidłowo, musimy się chronić – powiedziała, ochoczo zakładając na twarz szmaciany kaganiec. Tak więc eksperci twierdzą, że możesz podwoić ochronę za pomocą drugiej maseczki z gęstego materiału dla dodatkowej ochrony – powiedziała Brewer, zakładając drugą maskę na twarz.

Następnie z satysfakcją zacytowała badaczy z Virginia Tech, którzy twierdzili, że podwójna maseczka może zwiększyć skuteczność ochrony o 50-75%, po czym oświadczyła, że odkryto, iż trójwarstwowa maska ​​może zablokować do 90% cząstek wirusa!

Jedna, dwie, trzy, a może pięć – ile jeszcze szmat na twarzy zalecą nosić, by „zatrzymać groźnego” wirusa?!

Badanie posłuszeństwa społeczeństwa przyjęło nad wyraz idiotyczny poziom.

Przypuszczalnie, gdyby „eksperci powiedzieli”, że Amerykanie mogą wyjść na zewnątrz tylko w gigantycznej bańce, ludzie bez wątpienia dostosowaliby się do tego.

Pojawia się również pytanie: Jeśli nawet noszenie trzech maseczek nie zapewnia 100% ochrony przed Covid-19, jaki jest sens noszenia jednej?

Sam pomysł noszenia trzech masek może być nie tylko absurdalny, ale wręcz niebezpieczny, bo zakłóca normalną zdolność oddychania.

A może właśnie o to chodzi, by zatkać ludziom usta i unieszkodliwić własnym posłuszeństwem?

⇒ Czytaj także: MASECZKI DEHUMANIZUJĄ I UTRWALAJĄ POCZUCIE STRACHU

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.