W DANII ZABILI 17 MLN NOREK W IMIĘ WALKI Z „PANDEMIĄ” KORONAWIRUSA – Odkrywamy Zakryte
W DANII ZABILI 17 MLN NOREK W IMIĘ WALKI Z „PANDEMIĄ” KORONAWIRUSA

W Danii nastąpił masowy pomór norek hodowlanych. 4 listopada 2020 r. premier Mette Frederiksen ogłosił, że kraj zabije wszystkie ze swoich 17 milionów tych zwierząt futerkowych z powodu nowej mutacji koronawirusa, który rozprzestrzenił się ze zwierząt z powrotem na ludzi.

Decyzja ta nastąpiła po tym, jak władze odkryły nowe szczepy koronawirusa zarówno u norek, jak i u ludzi, które były mniej podatne na przeciwciała, wzbudzając obawy, że mutacja zmniejszy skuteczność przyszłych szczepionek.

Duński organ odpowiedzialny za leczenie chorób zakaźnych wykrył pięć przypadków Covid-19 opornych na przeciwciała na fermach norek i dwanaście u ludzi.

Z obawy o rozwój nowej pandemii, która zaczyna się od nowa w Danii, zadecydowano o zabiciu całej populacji norek.

Dania jest największym na świecie producentem futer z norek, a jej głównymi rynkami eksportowymi są Hongkong i Chiny.

Jednym z głównych wyzwań tego kraju było zapobieganie rozprzestrzenianiu się zmutowanego wirusa na fermach norek w ciągu ostatnich miesięcy.

W październiku pozbyto się miliona norek, u których potwierdzono lub podejrzewano zakażenie koronawirusem.

Duński premier oznajmił, że posunięcie zostało wykonane z „ciężkim sercem”, ale rząd ponosi wielką odpowiedzialność za całą ludzką populację i w obliczu mutacji, którą teraz wykryto, musi wziąć jeszcze większą odpowiedzialność za resztę świata.

Jak dotąd setki tysięcy norek zostało zabitych również w Holandii, Utah i Hiszpanii z powodu rozprzestrzeniania się wirusa na populacje hodowlane.

Działacze na rzecz dobrostanu zwierząt wzywają do całkowitego zaprzestania hodowli zwierząt futerkowych.

⇒ Czytaj także: ZARAZILI KORONAWIRUSEM PONAD 2000 MAŁP, ABY STWORZYĆ SZCZEPIONKĘ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ Dkliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.