WIELKA BRYTANIA KAMEROWANA MONITORINGIEM DYSTANSU SPOŁECZNEGO – Odkrywamy Zakryte
WIELKA BRYTANIA KAMEROWANA MONITORINGIEM DYSTANSU SPOŁECZNEGO

Wielka Brytania znalazła się pod okiem „wielkiego brata”. Kilka dużych miast zostało kamerowanych setkami skanerów ze sztuczną inteligencją, które monitorują, jak blisko siebie znajdują się piesi podczas chodzenia. Kontrolują także inne ruchy, takie jak przejazdy rowerzystów i samochodów.

W Wielkiej Brytanii istnieje ponad 1000 skanerów rozsianych po Londynie, Cambridge, Manchesterze, Nottingham i Oksfordzie.

Wszystkie są urządzenia zostały opracowane przez firmę Vivacity w celu monitorowania miejsc zatorowych, sposobu korzystania z dróg, dystansu społecznego i ograniczeń lockdownu.

Początkowo chodziło tylko o ruch uliczny, ale kiedy w marcu rozpoczęły się blokady koronawirusowe, firma dodała nową funkcję pomiaru odległości społecznej pieszych.

Zamontowane czujniki potrafią rozróżniać i obliczać odległości między ludźmi i różnymi środkami transportu.

Jeśli dwóch pieszych zbliży się do siebie na odległość dwóch metrów, system policzy to jako jedną osobę, a jeśli nie zbliżą się do dwóch metrów od siebie nawzajem, wtedy uzna je za odrębne jednostki.

Dane są gromadzone przez Vivacity i udostępniane rządowi brytyjskiemu w comiesięcznym raporcie.

Urzędnicy mogą wykorzystać te informacje do podejmowania decyzji politycznych dotyczących środków blokowania i zobaczyć, gdzie konieczne są kroki zahamowania nadmiernego ruchu.

Problematyczną kwestią, którą na posiedzeniu rady hrabstwa Kent poruszył jeden z mieszkańców, pozostała sprawa bezpieczeństwa ochrony danych osobowych.

Przedstawiciele firmy zapewnili, że żaden materiał filmowy nie jest przesyłany strumieniowo, zapisywany, dane osobowe nie są przechowywane ani wykorzystywane do celów egzekwowania prawa – nie ma więc potrzeby martwić się o prywatność.

Kamery nie przechowują materiału filmowego na stałe, tylko są urządzeniami do zbierania danych.

Mimo to sam fakt, że jest się ciągle „na cenzurowanym”, pozostawił wśród Brytyjczyków wiele obaw.

⇒ Czytaj także: TOKENY ŚLEDZENIA KONTAKTÓW – KORONAWIRUSOWA „NOWA NORMALNOŚĆ”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.