NIEMOWLĘTA KARMIONE BUTELKĄ NARAŻONE NA MILIONY CZĄSTECZEK MIKROPLASTIKU DZIENNIE

Niemowlęta karmione butelką codziennie piją miliony mikrocząsteczek plastiku. Na całym świecie 82% butelek do karmienia niemowląt wytwarzanych jest z polipropylenu, który należy do najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych. Naukowcy odkryli teraz, że takie butelki wyrzucają do zawartości miliony mikroplastików i biliony nanoplastików na litr po podgrzaniu do zalecanej temperatury przy sterylizacji i podczas przygotowywania posiłku.

Butelki z polipropylenu należą do najczęściej używanych w karmieniu niemowląt.

Tymczasem okazuje się, że ciepłe płyny uwalniają maleńkie fragmenty plastiku, co jest obserwowalne również w czajnikach i pojemnikach na żywność.

Oznacza to, że dzieci karmione butelką codziennie piją miliony mikroplastików.

Badania w tym zakresie przeprowadzili naukowcy z kolegium w Dublinie.

Ich odkrycia doprowadziły do ​​sporządzenia listy zaleceń dotyczących przygotowywania posiłków w plastikowych butelkach polipropylenowych oraz wytycznych dotyczących ich sterylizacji w celu zminimalizowania wycieku mikro i nanoplastików.

Profesor John Boland, zaangażowany w badanie, powiedział:

Byliśmy absolutnie zaskoczeni liczbą mikroplastików wytwarzanych przez butelki dla niemowląt. W zeszłorocznym badaniu Światowej Organizacji Zdrowia oszacowano, że dorośli konsumują od 300 do 600 mikroplastików dziennie – nasze średnie wartości były rzędu miliona lub kilku milionów. Musimy zacząć robić badania zdrowotne, aby zrozumieć konsekwencje wpływu mikroplastiku na nasz organizm. Pracujemy już z kolegami, aby sprawdzić, jak układ odpornościowy zaczyna reagować te cząsteczki.

Zespół badaczy podkreślił, że bez wątpienia pilnie potrzebne są dalsze badania wpływu tak dramatycznego narażenia niemowląt na mikroplastik oraz szybka rezygnacja z używania takich naczyń.

⇒ Czytaj także: BISFENOL A (BPA) – TOKSYCZNE PLASTIKI W TWOIM OTOCZENIU

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.