W Kaszmirze, a dokładnie na obszarze kontrolowanym przez Pakistan, zaostrzono prawo dla osób skazanych za molestowanie seksualne nieletnich. Do listy możliwych kar dla osób uznanych za winnych wykorzystywania seksualnego dzieci dodano karę śmierci, dożywocie lub kastrację. Ta ostatnia ma służyć jako środek odstraszający dla innych pedofilów.

„Kastracja chirurgiczna jest wykonywana na skazanym przez uprawnionego chirurga, a gdy w swej opinii chirurg uzna, że ​​kastracja chirurgiczna może spowodować śmierć skazanego, przeprowadza się kastrację chemiczną o charakterze trwałym” – obwieszczono w projekcie znowelizowanej ustawy.

Nowelizacja ustawy o ochronie dzieci w pakistańskim Kaszmirze została zatwierdzona przez gabinet rządu regionalnego i oczekuje się, że zostanie przyjęta przeważającą większością głosów na zgromadzeniu ustawodawczym.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą zarzuty znęcania się nad dziećmi byłyby badane przez wyższego rangą funkcjonariusza policji, a rozpoczęty proces musiałby zostać zakończony w ciągu dwóch miesięcy, chyba że sędzia poda uzasadnioną przyczynę zwłoki.

Pomysłodawca projektu ustawy, Ahmed Raza Qadri, minister ds. zarządzania katastrofami w pakistańskim Kaszmirze, uważa, że zaostrzenie prawa jest konieczne ze względu na dużą liczbę ujawnionych przypadków wykorzystywania seksualnego małoletnich (osób poniżej 16 roku życia).

Urzędnicy opieki społecznej w administrowanym przez Pakistan Kaszmirze wyrazili nadzieję, że nowe prawo będzie działać odstraszająco na pedofilów i pomoże obniżyć wskaźnik przestępstw wobec dzieci.

Israr Ahmed, zastępca dyrektora Departamentu Opieki Społecznej, twierdzi, że przypadki wykorzystywania dzieci w tym regionie często nie są zgłaszane policji ze względu na związane z nimi piętno ofiar.

Uważa jednak, że innym powodem braku doniesień może być jednak to, że oprawcy często dostawali wcześniej niewielką lub żadną karę, przez co czuli się bezkarni i chętni to popełniania ponownych przestępstw.

Przypadki krzywdzenia dzieci są stosunkowo częste w tej części świata i to w różnych środowiskach.

W grudniu 2019 roku obywatele Kaszmiru zorganizowali wielki protest, domagając się aresztowania nauczyciela, który znęcał się nad licealistą.

Kastracja jako legalna kara za wykorzystywanie seksualne dzieci obowiązuje także w takich krajach, jak Indonezja, a także w kilku stanach Stanów Zjednoczonych.

⇒ Czytaj także: ZA EDUKACJĄ SEKSUALNĄ POLSKICH DZIECI STOJĄ PEDOFILE!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.