WENECJA BĘDZIE ŚLEDZIĆ KAŻDY RUCH ODWIEDZAJĄCYCH JĄ TURYSTÓW – Odkrywamy Zakryte
WENECJA BĘDZIE ŚLEDZIĆ KAŻDY RUCH ODWIEDZAJĄCYCH JĄ TURYSTÓW

Turyści odwiedzający Wenecję muszą się przygotować, że będą obserwowani przez cały swój pobyt w tym włoskim mieście. Wszystko to za sprawą nowego systemu, który może śledzić, skąd jesteś, gdzie się przemieszczasz, a nawet jak szybko chodzisz.

Wenecja – słynne włoskie miasto na wodzie – to niewątpliwie stolica masowego napływu turystów.

Aby móc zarządzać rzeszami odwiedzających miasto, zaprojektowano unikalny w skali światowej system informacyjny.

12 września 2020 roku w Wenecji  otworzono The Smart Control Room – innowacyjny projekt, który umożliwia całkowite i efektywne monitorowanie całego miasta.

Smart Control Room ze swoim nowym fizycznym centrum operacyjnym zlokalizowanym w opuszczonym magazynie na weneckiej wyspie Tronchetto, gdzie znajdują się również biura policji i rządu, wykorzystuje platformę technologiczną zdolną do gromadzenia danych pochodzących ze wszystkich systemów monitoringu miejskiego.

Smart-Control-Room.jpg
Smart Control Room

Za pośrednictwem najnowszych technologii dane są udostępniane administratorom i operatorom, którzy mogą na ich podstawie opracowywać analizy predykcyjne i symulacje.

Smart Control Room w Wenecji to pierwszy projekt Smart Miasta tej wielkości w Europie, który wykorzystuje m.in. sztuczną inteligencję, Internet Rzeczy i przetwarzanie w chmurze.

Program umożliwia gromadzenie i zarządzanie wszystkimi danymi i przepływami pochodzącymi z różnych podsystemów i czujników umieszczonych na terytorium miasta.

Dane dostarczane przez czujniki są powiązane z informacjami dostarczonymi przez włoskiego dostawcę usług telekomunikacyjnych TIM.

Śledzone są karty SIM telefonów komórkowych, ponieważ w ten sposób można sprawdzić pochodzenie turysty.

Budowa systemu o wartości 3 mln euro zajęło trzy lata i została stworzona, aby zapobiec nadmiernej turystyce, z którą Wenecja borykała się przed „pandemią” Covid-19.

Turyści są analizowani za pomocą systemu pod kątem tego, skąd pochodzą, na ile dni przyjechali, dokąd chodzą, a nawet, w jakim tempie się przemieszczają.

Równocześnie system kontroluje także drogowy i wodny transport publiczny.

⇒ Czytaj także: TOKENY ŚLEDZENIA KONTAKTÓW – KORONAWIRUSOWA „NOWA NORMALNOŚĆ”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.