WHO: EPIDEMIA POLIO W SUDANIE ZOSTAŁA WYWOŁANA PRZEZ SZCZEPIONKĘ

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przyznała, że ​​nowa epidemia polio w Sudanie jest powiązana z epidemią wywołaną doustną szczepionką. Wiadomość o wybuchu epidemii pojawiła się tydzień po tym, jak agencja ONZ ds. zdrowia ogłosiła, że ​​dziki wirus polio został wytępiony w Afryce.

WHO ostrzega teraz, że istnieje wysokie ryzyko rozprzestrzenienia się polio wywołanego szczepionką w Afryce Środkowej i na Półwyspie Somalijskim.

Afganistan i Pakistan również walczą o powstrzymanie epidemii polio wywołanej szczepionkami.

W oświadczeniu dotyczącym nowych przypadków WHO stwierdziła, że ​​dwoje dzieci w Sudanie, jedno ze stanu Darfur Południowy, a drugie ze stanu Gadarif, w pobliżu granicy z Etiopią i Erytreą, zostało sparaliżowanych w marcu i kwietniu.

Obydwojgu podano szczepionkę przeciwko polio.

Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia wstępne dochodzenie w sprawie epidemii wykazało, że przypadki były powiązane z epidemią polio wywołaną przez szczepionki podawane w Czadzie.

Po raz pierwszy wykryto ją w 2019 roku i obecnie rozprzestrzenia się ona w Czadzie i Kamerunie.

Chociaż tak zwana polio pochodzenia szczepionkowego jest znanym ryzykiem podawania szczepionki, pojawienie się takich przypadków tak szybko po ogłoszonym zwalczeniu dzikiego polio w Afryce jest niepowodzeniem.

Problem polega na tym, że doustna szczepionka przeciwko polio – preferowana w niektórych miejscach ze względu na łatwość podania i brak konieczności stosowania sterylnych strzykawek – wykorzystuje atenuowaną lub osłabioną wersję polio.

Kiedy dziecko otrzymuje szczepionkę doustną, osłabiony wirus replikuje się w jelicie, pobudzając produkcję przeciwciał i może być obecny w wydalinach.

Na obszarze, na którym występuje wystarczająco wysoki poziom odporności ludności, zwykle nie stanowi to problemu, nawet jeśli warunki sanitarne są słabe.

Ale na obszarach, gdzie panują zarówno złe warunki sanitarne, jak i brak ogólnej immunizacji, wirus może przetrwać i krążyć przez wiele miesięcy, mutując w czasie, aż stwarza takie samo ryzyko chorób wywołujących paraliż jak dziki wirus polio.

Stosowania doustnej szczepionki przeciwko polio zaprzestano w Wielkiej Brytanii w 2004 roku i w USA w 2000 roku.

Agencja ONZ zaleca zaprzestanie stosowania szczepionki doustnej po uznaniu, że polio zostało wyeliminowane, ze względu na ryzyko nowej epidemii wywołanej przez same szczepionki.

⇒ Czytaj także: 500 000 MIESZKAŃCÓW KONGA PODDANYCH SZCZEPIONKOWYM EKSPERYMENTOM JOHNSON&JOHNSON

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.