WIELKA BRYTANIA ZATWIERDZIŁA SZCZEPIONKĘ MODERNY DLA DZIECI W WIEKU 12-17 LAT

Brytyjski regulator leków (MHRA) zatwierdził szczepionkę Moderna mRNA przeciw koronawirusowie dla dzieci w wieku od 12 do 17 lat. Tymczasem preparat ten nie ma jeszcze amerykańskiego zatwierdzenia, że może być stosowany w tej grupie wiekowej.

Przed zatwierdzeniem niektóre szkoły w Wielkiej Brytanii już zaczęły planować szczepienia przeciwko Covid dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

Tymczasem 17.08.2021 Agencja Regulacyjna ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej, która otrzymuje fundusze z fundacji Billa i Melindy Gates, oficjalnie ogłosiła, że szczepionka Moderny nadaje się do stosowania u dzieci w wieku od 12 do 17 lat.

Dyrektor naczelny agencji, dr June Raine, ogłosił decyzję, oświadczając, że „szczepionka jest bezpieczna i skuteczna w tej grupie wiekowej”.

Podczas gdy szczepionka Moderna mRNA otrzymała zielone światło od MHRA, to rządowy organ doradczy ds. szczepień podejmie ostateczną decyzję, czy szczepionka zostanie wprowadzona w tej grupie wiekowej.

Poszerzenie zakresu szczepionek dostępnych dla dzieci następuje po tym, jak komisja podjęła 4 sierpnia decyzję o włączeniu 16-17 latków do brytyjskiej kampanii zaszczepiania przeciw Covid, zanim we wrześniu dzieci wrócą do szkoły.

JCVI zaleciło podanie tylko jednej dawki szczepionki Pfizer-BioNTech „po dokładnym rozważeniu najnowszych danych”, aby pojedynczy strzał „zapewnił dobrą ochronę przed ciężkimi chorobami i hospitalizacją”. Dalsze porady dotyczące drugiej dawki mają zostać podane później.

W lipcu Europejska Agencja Leków zaleciła rozszerzenie podawania szczepionki Moderny na dzieci w wieku od 12 do 17 lat w całej Unii Europejskiej.

Tymczasem preparat ten wciąż oczekuje na zatwierdzenie przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków do podania w tej grupie wiekowej.

Władze służby zdrowia w Wielkiej Brytanii początkowo wahały się, czy oferować dzieciom szczepionkę na koronawirusa, ze względu na doniesienia o powodowaniu zapaleniu serca po podaniu szczepionek mRNA.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wydały na początku tego lata oświadczenie, w którym wyszczególniono, że spośród ponad 177 milionów podanych dawek szczepionki odnotowano ponad tysiąc przypadków zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia, szczególnie u nastolatków i młodych mężczyzn.

⇒ Czytaj także: DZIECI I MŁODZIEŻ NIE POWINNY BYĆ SZCZEPIONE! – APEL NAUKOWCÓW

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.