JAK MINIMALIZOWAĆ ZAGROŻENIA DLA DZIECI ZE STRONY SMARTFONÓW I WI-FI? - Odkrywamy Zakryte
JAK MINIMALIZOWAĆ ZAGROŻENIA DLA DZIECI ZE STRONY SMARTFONÓW I WI-FI?

Wyraźne dowody zagrożeń dla dzieci związane ze smartfonem i promieniowaniem radiowym (RFR) opisał w bardzo pouczającym artykule profesor Tom Butler z Uniwersytetu w Cork. Jego artykuł na temat zagrożeń, jakie mobilne technologie cyfrowe stanowią dla dzieci, jest dogłębną recenzją niezależnych, recenzowanych badań. Odkrycia dają do myślenia i są niepokojące dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży.

Samo sedno

Profesor Tom Butler jest socjologiem, byłym inżynierem ds. komunikacji satelitarnej i mikrofalowej oraz informatykiem bardzo dobrze zaznajomionym z tradycyjnymi problemami bezpieczeństwa związanymi z promieniowaniem mikrofalowym.

W swoim artykule o zagrożeniach dla dzieci płynących ze strony smartfonów i sieci bezprzewodowych napisał, że zdrowie i dobre samopoczucie dzieci są w znacznym stopniu zagrożone przez codzienne technologie cyfrowe, ponieważ w ciągu ostatnich 15 lat byliśmy świadkami rozprzestrzeniania się urządzeń wykorzystujących promieniowanie mikrofalowe (RFR) w domu, szkole i społeczeństwie.

Normy bezpieczeństwa dla takich urządzeń – smartfonów, tabletów itp. – zostały oparte na sprawdzonych termicznych lub cieplnych skutkach działania urządzeń mikrofalowych u dorosłych, a nie dzieci.

Naukowcy zajmujący się naukami przyrodniczymi od dawna są świadomi równie szkodliwych skutków nietermicznych.

Jednak fizycy i inżynierowie oparli się na teorii, że niejonizująca RFR nie może bezpośrednio uszkodzić ludzkiego DNA i prowadzić do raka, ponieważ jest znacznie słabsza niż promieniowanie jonizujące (promieniowanie rentgenowskie, jądrowe itp.).

Ta teoria została solidnie i całkowicie obalona, o czym pisze w swoim artykule prof. Butler.

smartfon-mózg.jpg
foto.depositphotos.com

Odkładając na bok ryzyko raka, badania naukowe wykazały, że RFR o niskiej intensywności wywołuje szereg stanów patofizjologicznych u zwierząt doświadczalnych i ludzi.

Dlatego rodzice, wychowawcy i rządy powinni się zaniepokoić i podjąć natychmiastowe oraz odpowiednie działania.

Na gruncie międzynarodowym wciąż istnieje wyraźna ignorancja w takich sprawach.

Artykuł profesora koncentruje się na przedstawieniu jasnych, wyważonych dowodów na zagrożenia dla dzieci w oparciu o sprawdzone teorie naukowe i dowody empiryczne.

Zalecenia minimalizowania zagrożeń

Artykuł kończy się, podając praktyczne porady, w jaki sposób można zminimalizować ryzyko narażenie na promieniowanie dla dzieci, a nawet dorosłych.

Rodzice i opiekunowie muszą działać i powinni wziąć pod uwagę następujące zalecenia, aby wypełnić swój osobisty obowiązek opieki nad najmłodszym pokoleniem:

 • Poinformuj dzieci i młodzież o zagrożeniach dla zdrowia związanych ze wszystkimi inteligentnymi urządzeniami.
 • Ogranicz czas korzystania do 30 minut dla wszystkich urządzeń obsługujących RFR, a nie tylko czasu spędzonego przed ekranem komputera.
 • Wszystkie urządzenia z ekranem LED powinny mieć filtr światła niebieskiego. Aplikacje takie jak F-Lux są tutaj idealne. Minimalizuje to redukcję melatoniny u użytkowników.
 • Smartfony mają moduły 2/3/4/5G, Wi-Fi i Bluetooth, z których wszystkie są normalnie włączone. Należy ich używać tylko wtedy, gdy jest to wymagane. Ponadto małym drukiem na ulotkach informacyjnych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa dołączonych do smartfona zazwyczaj wskazuje się, że NIE należy ich nosić ani obsługiwać w odległości mniejszej niż 2,5 cm od ciała.
 • Pamiętaj, że standardy bezpieczeństwa Wi-Fi dla WSZYSTKICH urządzeń mówią, że muszą być obsługiwane 20 cm lub 8 ”od ciała i nie dłużej niż 30 minut.
 • Biorąc pod uwagę ryzyko, że wręczenie małemu dziecku aktywnego urządzenia RFR, takiego jak smartfon lub iPad, do trzymania w foteliku samochodowym / wózku dziecięcym, jest pod każdym względem tak samo niebezpieczne i szkodliwe dla jego zdrowia, jak danie mu papierosa do palenia.
 • Jeśli dzieci lub młodzież nie mają dostępu do smartfonów i urządzeń Wi-Fi, nie należy ich przy nich nosić ani obsługiwać.
 • Do wszystkich połączeń należy używać słuchawek lub włączać tryb głośnomówiący.
 • Jeśli dzieci używają smartfona lub komputera do gier, powinny być one obsługiwane w trybie samolotowym.
 • Upewnij się, że routery Wi-Fi nie znajdują się w sypialniach dzieci ani w ich pobliżu, ani bezpośrednio pod nimi. Powinny też być wyłączone na noc. Żadne urządzenie RFR, w tym elektroniczne nianie, nie powinny znajdować się w sypialni dziecka.
 • Zminimalizuj użycie w domu wszystkich urządzeń Internetu rzeczy (IoT), takich jak inteligentne liczniki, wirtualni asystenci, modemy Wi-Fi itp.
 • Stosuj dostępne odpromienniki, które neutralizują szkodliwe promieniowanie.

Te drobne porady zastosowane w praktyce mogą uratować zdrowie, a nawet i życie twojego dziecka.

Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: RENOMOWANY MAGAZYN NAPISAŁ O NIEBEZPIECZEŃSTWIE TECHNOLOGII 5G

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.