KOLEJNE MIEJSCE NA ŚWIECIE ZAKAZUJE NOSZENIA MASECZEK

Dakota Północna to kolejne miejsce na świecie, które odrzuciło wprowadzanie obowiązku noszenia maseczek. Zgodnie z projektem nowej ustawy ani władze stanowe, ani lokalne nie będą miały prawa nakładać przymusu zakrywania nosa i ust.

Izba Reprezentantów Dakoty Północnej uchwaliła ustawę, która (gdy przejdzie głosowanie Senatu) uczyniłaby nielegalnymi przyszłe obowiązki noszenia maseczek.

Projekt ustawy ukazał się trzy miesiące po tym, jak gubernator Dakoty Północnej Doug Burgum nałożył obowiązek zakrywania twarzy w całym stanie, chociaż sam wcześniej wyraził sceptycyzm wobec takiego posunięcia.

Kilka miast i hrabstw, w tym Fargo, Grand Forks i Bismarck, niezależnie wprowadziło obowiązek publicznego używania maseczek.

Tymczasem Izba niższa Dakoty Północnej przegłosowała w poniedziałek 22 lutego 2021 roku projekt ustawy 1323 i skierowała ją do Senatu.

Zatwierdzona ustawa zabrania władzom stanowym i lokalnym oraz szkołom nakładania obowiązku stosowania maseczek na twarz.

Przeciwny ustawie był reprezentant Jason Dockter, republikanin z Bismarcka, który stwierdził, że państwo powinno dać miastom, powiatom i szkołom „lokalną kontrolę” nad ich sprawami.

Żaden inny prawodawca nie wypowiedział się przeciwko ustawie.

⇒ Czytaj także: SZWEDZKIE MIASTA ZAKAZUJĄ NOSZENIA MASECZEK!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.