ZOO SZCZEPI ZWIERZĘTA PRZECIW COVID-19

Ludzie im nie wystarczą. Biznes musi się kręcić, więc powstają szczepionki przeciw Covid-19 dla zwierząt. Ale zaraz… czy ktoś tu na początki PLANdemii mówił, że czworonożni przyjaciele na to nie chorują?! Wiadomo… tylko krowa nie zmienia zdania. Także teraz zwierzęta w ZOO, a wkrótce Twój pies, kot, papużka, chomik itd.

ZOO w Detroit w Michigan rozpoczęło szczepienie swoich zwierząt przeciwko Covid-19.

Opracowana przez Zoetis – firmę farmaceutyczną, której zespół badawczy ma siedzibę w Kalamazoo w stanie Michigan – szczepionka dla zwierząt została po raz pierwszy podana gorylom, szympansom, tygrysom i lwom w ośrodku w Detroit.

Chociaż ZOO stwierdziło, że żadne ze zwierząt nie zachorowało jeszcze na tę chorobę, zauważyło, że przypadki wykryto w innych amerykańskich ogrodach zoologicznych, a tygrys i lew zginęły z powodu koronawirusa w obiektach w Indiach i Europie, co sugeruje, że ryzyko infekcji nie istnieje dla wielu zwierząt.

Szczepienie Zoetis zostało po raz pierwszy zaprezentowane na początku 2021 roku w ZOO w San Diego w Kalifornii, gdzie cztery orangutany i pięć bonobo stało się pierwszymi naczelnymi innymi niż ludzie, które zostały zaszczepione przeciwko wirusowi.

Osiem goryli w tym samym ZOO miało ponoć wcześniej pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, ale nie zostały zaszczepione, ponieważ uważano, że wykształciły naturalną odporność.

Chociaż firma pierwotnie opracowała formułę szczepionki dla psów i kotów, to i tak postanowiono podawać ją innym zwierzętom.

Zoetis nie jest jednak jedyną firmą farmaceutyczną, która chce produkować szczepionki dla innych stworzeń.

Rok wcześniej w Rosji opracowano szczepionkę Carnivac-Cov, która została oficjalnie zarejestrowana przez krajowe organy regulacyjne.

Reklamowana przez jej twórców jako „pierwszy i jak dotąd jedyny na świecie produkt Covid-19 dla zwierząt”, podawano między innymi psom, kotom, lisom polarnym i norkom.

⇒ Czytaj także: W TESTACH KORONAWIRUSOWYCH SZCZEPIONEK mRNA WSZYSTKIE ZWIERZĘTA ZMARŁY

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.