BALSAM ŁAGODZĄCY UKĄSZENIA OWADÓW – ZRÓB GO SAM!

Balsam łagodzący ukąszenia owadów warto mieć zawsze przy sobie. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy podstępny komar lub inny owad ukąszą nasze ciało. Dzięki dodatkowi olejku z drzewa herbacianego i lawendowego nie tylko łagodzi uczucie świądu, ale i pozostawia na skórze świeży, czysty zapach. Jak go przygotować?

Podstępne ataki

W idealnym świecie nigdy się nie zdarzają.

Możesz siedzieć wieczorami przy ognisku, chodzić po lesie, spacerować po łące i nic – żadnych ataków ze strony roju owadów.

Ale w prawdziwym świecie, pozostając w bliskim kontakcie z przyrodą, musimy być przygotowani na ataki „gniewnych” owadów.

I kiedy już to się stanie – zostaniemy ukąszeni – warto mieć pod ręką kojący balsam, który zatrzyma uporczywe swędzenie i rosnący obrzęk.

Taki środek każdy może przygotować w domu.

Jest bezpieczny dla dzieci i można go również używać do łagodzenia ran po skaleczeniach i zadrapaniach.

Balsam łagodzący ukąszenia – przepis

Do przygotowania takiego balsamu potrzebujemy:

Przygotowanie: w kąpieli wodnej roztapiamy wosk pszczeli i masło kakaowe.

Po całkowitym roztopieniu mieszaniny dodajemy do niej olejki eteryczne.

Dokładnie mieszamy i całość szybko przelewamy do szklanego słoiczka lub wlewamy przy pomocy lejka do pustej tubki na pomadkę w sztyfcie (ta opcja umożliwia nam jego wygodne użycie i ze względu na niewielkie rozmiary pojemnika pozwala nam mieć zawsze balsam zawsze pod ręką).

Balsam łagodzący ukąszenia stosujemy miejscowo po ukąszeniu, skaleczeniu lub zadrapaniu i później w razie potrzeby, gdy poczujemy świąd.

⇒ Czytaj także: BALSAM SZOSTAKOWSKIEGO (AVILIN) – ZAPOMNIANE ANTIDOTUM NA WIELE DOLEGLIWOŚCI

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.