Brytyjczycy muszą się zmierzyć z nowymi drakońskimi przepisami dotyczącymi koronawirusa. Nałożenie godziny policyjnej o 22.00 na puby i restauracje widocznie nie było wystarczająco skandaliczne, gdyż rząd Wielkiej Brytanii zdecydował się jeszcze bardziej sparaliżować umierający przemysł restauracyjno-hotelarski.

Rząd w Wielkiej Brytanii oprócz godziny policyjnej wprowadził również oddzielne przepisy, które zakazują pubom, barom, restauracjom i kawiarniom odtwarzania muzyki, która przekracza 85 decybeli, czyli odpowiada np. głośności budzika, elektronarzędzi lub kosiarki.

Muzyka na żywo powyżej tego poziomu nadal będzie dozwolona.

Nowe zakazy uniemożliwiają również śpiewanie grupom liczącym więcej niż sześć osób, a także obejmują wszelkie zakazy tańców klientów na terenie obiektu.

Jedynymi wyjątkami od zakazu tańca są wesela, ale nawet wtedy tylko szczęśliwa para może wyjść na parkiet.

Te same zasady mówią również, że właściciele pubów lub ci, którzy prowadzą inne lokale, takie jak bary hotelowe, restauracje i kluby członkowskie, muszą podjąć „wszelkie rozsądne środki”, aby przebywający w lokalu goście dostosowywali się do nowych zasad.

Te zakazy są jednymi z szeregu nowych ograniczeń, które zostały wprowadzone w Wielkiej Brytanii wraz z wieloma grzywnami za ich złamanie.

Wprowadzono np. nowe wartości grzywny za brak samoizolacji, zaczynające się od 1000 funtów za pierwsze wykroczenie i sięgające nawet 10000 funtów po czterech naruszeniach.

Jednak szczegóły przepisów określają, że kara za pierwsze wykroczenie złamania koronawirusowych zakazów może zostać czterokrotnie zwiększona do 4000 funtów, jeśli naruszenie zostanie popełnione „lekkomyślnie”.

Może to dotyczyć każdego, kto wie, że ma koronawirusa i powiedziano mu, aby trzymał się z dala od innych, ale i tak celowo udaje się do miejsca pracy, pubu lub korzysta z transportu publicznego, gdzie ma kontakt z osobami, które może zarazić.

⇒ Czytaj także: LONDYŃCZYCY NIE ODPUSZCZAJĄ „KORONAWIRUSOWI”! PROTEST GONI PROTEST

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.