CHIŃSCY OPERATORZY PLANUJĄ ZBUDOWAĆ MILION NOWYCH STACJI 5G W 2021 ROKU

Chińscy operatorzy telekomunikacyjni prawdopodobnie zbudują w 2021 roku ponad 1 milion nowych stacji bazowych 5G. Koszt ich budowy ma znacząca spaść, więc operatorzy szykują się na masowe przyspieszenie budowy sieci 5G.

Według szacunków Wu Hequana, naukowca z Chińskiej Akademii Inżynierii, do końca 2021 roku całkowita liczba stacji bazowych 5G w Chinach wzrośnie do ponad 1,7 miliona.

W wywiadzie dla China Daily naukowiec powiedział, że pomimo spadku zainteresowania technologią 5G po wybuchu Covid-19, chińskim operatorom telekomunikacyjnym udało się w 2020 roku zbudować ponad 600 000 nowych stacji bazowych 5G, oprócz około 100 000 stacji, które postawiono w 2019 roku.

Ten dynamiczny rozwój infrastruktury sprawił, że usługi 5G są dostępne we wszystkich chińskich miastach na poziomie prefektur i wyższych.

Teraz chińscy operatorzy telekomunikacyjni spodziewają się, że wraz z przyspieszeniem budowy sieci 5G, koszt budowy każdej stacji bazowej 5G będzie spadał.

Naukowiec zauważył, że nawet jeśli chińscy operatorzy telekomunikacyjni przeznaczą taką samą kwotę inwestycji 5G w 2022 r., jak w 2021 roku, mogą zbudować znacznie więcej stacji bazowych 5G w przyszłym roku niż w tym roku.

Sam też wierzy, że chińscy operatorzy telekomunikacyjni będą w stanie zbudować ponad milion stacji bazowych 5G, chociaż konkretne cele budowy będą musiały poczekać na oficjalne ogłoszenia operatorów telekomunikacyjnych.

Tymczasem China Mobile, China Telecom i China Unicom odmawiają udzielenia komentarza na ten tematy, chociaż uwagi Wu są zgodne z przewidywaniami najważniejszych chińskich organów regulacyjnych, że w ciągu najbliższych kilku lat kraj będzie „umiarkowanie” przyspieszał budowę sieci 5G.

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych stwierdziło w październiku 2020 r., że kraj ma wejść w okres przejściowy w ciągu najbliższych trzech lat.

Chiny będą nadal budować sieci 5G w rytmie umiarkowanie wyprzedzającym harmonogram, więc szerszy zasięg 5G będzie promowany wykorzystania w bardziej przemysłowych, ale i konsumenckich celach.

Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: WIZUALNE POWIĄZANIE POMIĘDZY WDROŻENIEM 5G A PRZYPADKAMI KORONAWIRUSA NA ŚWIECIE

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.