ERICSSON PREZENTUJE PODSTĘPNE METODY KAMUFLAŻU MAŁYCH STACJI BAZOWYCH

Ericsson jeden z głównych dostawców usług i infrastruktury dla operatorów telekomunikacyjnych postanowił zadbać o przyszłość przesyłania danych w technologii 5G. Wymóg zwiększonego zagęszczenia anten sieci mobilnej przeszkadza niekiedy infrastrukturze i zbyt mocno kłuje w oczy przeciwników „postępu”. Dlatego też firma wychodzi na naprzeciw tym wyzwaniom, oferując rozwiązania dotyczące różnorodnych metod kamuflażu małych stacji bazowych.

Duży wzrost małych komórek

Obecna infrastruktura telekomunikacyjna musi zostać zwiększona, aby sprostać prognozowanemu dziesięciokrotnemu wzrostowi globalnego ruchu danych mobilnych (do 2021 r.) i ewolucji operatorów do nowej generacji usług mobilnych technologii 5G.

Aby zmniejszyć obciążenia istniejącej infrastruktury, musi dojść do zagęszczenia anten i nadajników, co w gęstym środowisku miejskim nie jest łatwe, a jest i coraz trudniejsze, bo zazwyczaj na takie pozwolenia trzeba czekać od kilku do kilkunastu miesięcy.

Dlatego też operatorzy mobilnych sieci komórkowych coraz częściej poszukują efektywnych względem kosztów i bardziej elastycznych rozwiązań wykorzystujących tzw. małe komórki, które przede wszystkim można łatwo ukryć.

latarnia-ericsson.jpg
Źródło: Ericsson

Czym są te małe komórki?

Otóż są to w pełni wyposażone, bezprzewodowe stacje bazowe krótkiego zasięgu, które wykorzystuje się do uzupełnienia dużych masztów telefonii komórkowej.

Takie rozwiązania można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Dzięki małym komórkom operatorzy zyskują większą pojemność i zasięg sieci, które z powodzeniem mogą wykorzystać w usługach sieci 5G, przy jednocześnie małej ingerencji w infrastrukturę miejską.

Metody kamuflażu Ericssona

Ericsson na swojej stronie internetowej chwali się, że wychodzi naprzeciw współczesnym wymaganiom, oferując rozwiązania dotyczące różnorodnych opcji rozbudowy i instalacji telekomunikacyjnej w istniejącej infrastrukturze.

przystanek.jpg
Źródło: Ericsson

Rozwiązania Ericsson dla małych komórek integrują się z dowolnym krajobrazem ulicznym przy minimalnym wpływie na aspekt wizualny.

studzienka-małe-komórki.jpg
Źródło: Ericsson

No tak… jak mają się rzucać w oczy, skoro małe stacje bazowe można ukryć w słupach oświetleniowych, w istniejących studzienkach ulicznych lub na przestrzeniach takich jak przystanki autobusowe czy reklamy zewnętrzne, bilbordy itd.

W ten oto sposób operatorzy mogą zagęścić swoje sieci w niewidoczny dla oka sposób…

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: MASZTY 5G IMITUJĄ DRZEWA I REKLAMY – TAK SIĘ KAMUFLUJE W POLSCE!

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

♦ Zareklamuj światu swą działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj swoje ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.