UKRYTE WYKORZYSTANIE TECHNOLOGII 5G – DROGA DO SUPER-WOJNY

Ukryte wykorzystanie technologii 5G, dotyczące sfery wojskowej jest prawie całkowicie ignorowane. Nawet krytycy nowej technologii koncentrują swą uwagę na jej szkodliwym wpływie na zdrowie i środowisko, a pomijają jeszcze jeden ważny aspekt. Tymczasem eksperci wojskowi przewidują, że technologia 5G będzie miała decydującą rolę w wykorzystaniu broni hipersonicznej.

Jubileuszowy szczyt NATO

W grudniu 2019 r. w Londynie odbył się jednodniowy szczyt przywódców 29 państw członkowskich NATO.

Była to dobra okazja do świętowania 70-lecia Sojuszu, ale i do rozmów o przyszłości NATO.

Liderzy krajów członkowskich rozważali m.in. powołanie tzw. grupy mędrców, która miałaby opracować plan reform w Sojuszu.

Poruszano także tematy pieniędzy na obronność, Rosji, Chin, misju w Iraku i Afganistanie, działań w kosmosie oraz technologii 5G.

29 państw członkowskich NATO zgodziło się „zagwarantować bezpieczeństwo naszej komunikacji, w tym 5G”.

Dlaczego ta piąta generacja mobilnej transmisji danych jest tak ważna dla NATO?

Technologia dla sił zbrojnych

Podczas gdy wcześniejsze technologie zostały udoskonalone tak, aby tworzyć coraz bardziej zaawansowane smartfony, 5G zaprojektowano nie tylko w celu poprawy ich wydajności, ale głównie w celu połączenia systemów cyfrowych, które potrzebują ogromnych ilości danych, aby działać automatycznie.

Najważniejsze aplikacje 5G nie będą przeznaczone do użytku cywilnego, ale do celów wojskowych.

Obrona Rady Naukowej, komitet federalny, który zapewnia porady naukowe dla Pentagonu, podkreśla, że pojawienie się technologii 5G, która jest obecnie dostępna na rynku, oferuje Departamentowi Obrony możliwość skorzystania, przy minimalnych kosztach, z zalet tego systemu dla własnych wymagań operacyjnych.

Innymi słowy, sieć komercyjna 5G, zbudowana i aktywowana przez prywatne firmy, będzie wykorzystywana przez siły zbrojne USA, przy znacznie niższych wydatkach niż zachodzą wtedy, gdy sieć ma zostać utworzona wyłącznie z wojskowego celu.

Eksperci wojskowi przewidują, że system 5G będzie odgrywał zasadniczą rolę w stosowaniu broni hipersonicznej – pocisków, w tym także uzbrojonych w głowice nuklearne, które poruszają się z prędkością wyższą niż Mach 5 (pięciokrotnie większa niż prędkość dźwięku).

Aby pokierować nimi po zmiennych trajektoriach, zmieniając kierunek w ułamku sekundy w celu uniknięcia pocisków przechwytujących, konieczne jest zebranie, opracowanie i przesłanie ogromnych ilości danych w bardzo krótkim czasie.

To samo jest konieczne do aktywacji obrony w przypadku ataku tego rodzaju bronią, ponieważ nie ma wystarczająco dużo czasu na podjęcie takich decyzji, jedyną możliwością jest poleganie na automatycznych systemach 5G.

Sieć bitewna i kontrola

Technologia 5G będzie również odgrywać kluczową rolę w tzw. sieci bitewnej.

Dzięki możliwości jednoczesnego łączenia milionów nadajników-odbiorników na określonym obszarze umożliwi personelowi wojskowemu – departamentom i jednostkom – przekazywanie sobie nawzajem, niemal w czasie rzeczywistym, map, zdjęć i innych informacji o trwającej operacji.

5G będzie również niezwykle ważne dla tajnych służb i sił specjalnych.

Umożliwi działanie systemów kontroli i szpiegostwa, które są znacznie bardziej wydajne niż te, których używamy obecnie.

Poprawi funkcje zabójczych dronów i robotów wojennych, umożliwiając im identyfikację, śledzenie i atakowanie ludzi na podstawie rozpoznawania twarzy i innych cech.

Sieć 5G, jako broń o wysokich zdolnościach technologicznych, stanie się również celem cyberataków i działań wojennych prowadzonych z użyciem broni nowej generacji.

Ignorowany aspekt

Pod tym ukrytym względem technologia 5G jest rozwijana nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także przez Chiny i inne kraje.

Międzynarodowy spór dotyczący 5G ma zatem nie tylko charakter komercyjny.

Militarne wykorzystanie 5G jest prawie całkowicie ignorowane, ponieważ krytycy tej technologii, w tym wielu naukowców, koncentruje swoją uwagę na jej toksycznych skutkach dla zdrowia i środowiska, z powodu narażenia na pola elektromagnetyczne o bardzo niskiej częstotliwości.

To zaangażowanie ma oczywiście ogromne znaczenie dla zdrowia ludzkości, ale musi być powiązane z badaniami wojskowego zastosowania tej technologii, finansowanymi pośrednio przez zwykłych użytkowników.

Jedną z jego największych atrakcji, która sprzyja rozpowszechnianiu smartfonów w technologii 5G, będzie możliwość uczestniczenia, poprzez subskrypcję, w grach wojennych o imponującym realizmie w bezpośrednim kontakcie z graczami z całego świata.

W ten sposób, nie zdając sobie z tego sprawy, gracze będą finansować przygotowania do wojny – ale tym razem będzie to prawdziwa wojna.

*Artykuł ten ukazał się 10 grudnia 2019 r. we włoskim serwisie internetowym „Il Manifesto”.

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: EART – WOJSKOWY ROBOT, KTÓRY MIAŁ ZJADAĆ LUDZI

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.