SIEĆ 5G W WARSZAWIE – DEPOPULACYJNY WYŚCIG TRWA

Sieć 5G zawitała już do Warszawy. Tym razem instalację uruchomiła firma T-Mobile Polska. To drugi tak duży krok we wdrażaniu tej technologii w Polsce po tym, jak w Gliwicach, Orange Polska i Huawei uruchomiły pierwszą stację obsługującą technologię 5G. Czy naprawdę technologiczna innowacja przysłania ludziom oczy i odbiera racjonalne myślenie w trosce o zdrowie milionów Polaków?

Podbój Warszawy

W połowie września 2018 roku uruchomiono pierwszą stację obsługującą technologię 5G w Polsce.

Tego „cududokonano w Gliwicach dzięki współpracy Orange Polska i Huawei.

W Warszawie ten „historyczny” moment nastąpił 7 grudnia 2018 r., kiedy to sieć 5G uruchomiła firma T-Mobile Polska.

Aktualnie w centrum Warszawy działa pięć stacji bazowych 5G.

5G-warszawa.jpg
fot.123rf.com

Każda z nich nadaje w paśmie 3,5 GHz o szerokości kanału 100 MHz.

Ponadto każda stacja bazowa ma światłowodowe podłączenie do sieci 10 Gb/s oraz ulepszone i wzmocnione nadajniki, których zadaniem jest wspieranie nowego rozwiązania technologicznego.

Tworzenie przyszłości…

Prezes Zarządu T‑Mobile Polska Andreas Maierhofer twierdzi, że wdrażanie technologii 5G w Polsce to tworzenie przyszłości dla Polski:

Nie czekamy na przyszłość, tylko tworzymy ją dla Polski, budując i uruchamiając dziś pierwszą sieć piątej generacji w naszym kraju!

Wiemy, jak ważnym elementem rozwoju innowacyjnej gospodarki i wsparciem szans rozwojowych społeczeństwa jest 5G. Fakt ten odnotowany został między innymi w „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020”.

Cieszymy się, że możemy dzisiaj wpisać się w te założenia.  Należy podkreślić, że uruchomiona w dziś instalacja to nie jednorazowy testy technologii, ale pełnoprawna sieć piątej generacji, którą będziemy stopniowo rozbudowywać i rozszerzać na kolejne miasta, by w końcu objąć nią terytorium całego kraju.

My jednak, biorąc pod uwagę to, ile szkodliwość dla ludzkiego zdrowia wiąże się z promieniowaniem ze stacji bazowych sieci 5G, nie jesteśmy wcale tak optymistycznie nastawieni do tych innowacji.

Międzynarodowi naukowcy od dawna apelują, aby wprowadzić zakaz technologii 5G w Europie ze względu na udowodniony szkodliwy wpływ pola elektromagnetycznego na rośliny, ludzi i zwierzęta (związany jest ze wzrostem zachorowań m.in. na raka mózgu).

Depopulacyjny wyścig trwa

Na komercyjne wdrożenie sieci 5G klienci znanego operatora będą musieli poczekać do 2020 roku, kiedy to zostało zaplanowane pełne uruchomienie sieci nowej generacji.

Na razie sieć 5G naprawdę działa, ale ze stacji przekaźnikowych trafia do specjalnych urządzeń pośredniczących, a nie do klientów końcowych.

Komercyjni partnerzy T-Mobile w najbliższym czasie mają opracować urządzenia elektroniczne wspierające 5G dla masowego odbiorcy.

smartfon-5G.jpg
Smartfon 5G foto.123rf.com

Ponoć pierwsze smartfony obsługujące sieć 5G mają pojawić się w sprzedaży już w 2019 roku.

Depopulacyjny wyścig trwa, ponieważ Urząd Komunikacji Elektronicznej wytypował już 20 polskich miast, dla których wydał pozwolenia na testy i budowę stacji bazowych technologii 5G.

W 2022 roku komercyjna sieć może funkcjonować nie tylko w Warszawie i Gliwicach, ale i w Białymstoku, Koszalinie, Olsztynie, Bydgoszczy, Toruniu, Opolu, Kielcach, Lublinie, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Częstochowie, Szczecinie, Sopocie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Rzeszowie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

Przypominamy tylko, że konsekwencje uruchomienia sieci 5G mogą być tragiczne – pod koniec października 2018 roku w Hadze po testach zasięgu technologii 5G odnotowano nagłą śmierć setek ptaków.

A co nas czeka…?!

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką oznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.cda.pl/video/10443075d