CHRONOBIOLOGIA I REFLEKSOLOGIA POMOCĄ NA BEZSENNE NOCE

Chronobiologia i refleksologia okazują się dużym wsparciem dla osób cierpiących na bezsenność. A jak wiadomo dobry sen i nastrój są ważne dla zdrowia i zachowania aktywności. Liczne badania sugerują, że częstość występowania bezsenności i zaburzeń depresyjnych jest związana z rytmami biologicznymi naszego organizmu.

Bezsenność – powszechny problem

Kto może powiedzieć, że nigdy nie miał niespokojnej nocy?

Mówimy o bezsenności, budzeniu się w nocy, trudnościach z zasypianiem czy budzeniu się rano…

Prawie co trzeci Polak cierpi na zaburzenia snu.

Czy to z powodu zbyt bogatego posiłku, czy z powodu codziennego stresu, ze względu na zbliżające się egzaminy lub uciążliwy początek roku szkolnego, emocje, które są słabo wyrażone lub ukrywane, albo okres życia pełen przeszkód.

Bez względu na to, jak i kiedy przez to przechodzimy, nasze ciało regularnie przypomina nam, że niczego nie można lekceważyć.

Szacuje się, że ponad 40 procent Polaków w wieku 25-45 lat sypia mniej, niż tego potrzebuje organizm.

Tymczasem sen jest najbardziej reprezentatywnym dla rytmu dobowego organizmu, staje się doskonałym wskaźnikiem wewnętrznej równowagi yin i yang.

Dlatego szczegółowa ocena wzorców snu i snów może dostarczyć dokładnej oceny ogólnego stanu psychoenergetycznego danej osoby.

Sen i chronobiologia chińska

Chronobiologia chińska wychodzi od zasady, że ciało jest rozpatrywane na poziomie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym.

Każdy organ jest zatem związany z emocją i na odwrót.

Zgodnie z tym „zegarem”, każdy organ ma swój własny rytm dnia i dwugodzinny cykl, w którym jego energia jest maksymalna.

chronobiologia.jpg
foto.depositphotos.com

Innymi słowy: możliwe jest, że nocne przebudzenie lub złożone zasypianie może być spowodowane przez stłumione, lub słabo wyrażone emocje.

Związane z nimi organy – jeśli opieramy się na cyklach chronobiologicznych, niektóre z nich będąc energetycznie na szczycie w nocy – są zatem zaburzone.

Zakłócenia te są sygnałem ostrzegawczym organizmu, który reprezentuje i odpowiada za blokowanie energii.

Ciało poprzez zaburzenia fizyczne – bezsenność i problemy z zasypianiem – dąży zatem do usunięcia dysfunkcji psychicznych i emocjonalnych.

Sen i refleksologia

W świetle tych wskazań warto udać się do refleksologa.

Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu będzie on stymulował strefy odruchowe narządów odpowiadające zaburzeniom emocjonalnym napotykanym przez pacjenta.

Dla przykładu budzenie się około 4 rano odpowiadałoby, według zegara chronobiologicznego (i według tradycyjnej medycyny chińskiej), dysfunkcjom wątroby, organu, w którym kumulują się emocje złości i gniewu.

Dzięki pracy i uspokojeniu organu emocje zostają uwolnione, a dzięki pracy zespołowej pomiędzy terapeutą a pacjentem, noce pacjenta zostają ponownie przedłużone i ukojone.

W rzeczywistości istnieje ta współzależność – zaburzone ciało i umysł zazwyczaj powodują zaburzenia snu.

Jednocześnie ciało pozbawione snu powoduje rozdrażnienie.

Podczas sesji refleksologicznych dolegliwości ustępują, a ciało się relaksuje, dzięki czemu sen może wrócić do normy.

⇒ Czytaj także: DOBOWY ZEGAR BIOLOGICZNY, CZYLI 24 GODZINY Z ŻYCIA ORGANIZMU CZŁOWIEKA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.