RADA EUROPY DEBATUJE NAD CYFROWĄ UNIJNĄ KARTĄ SZCZEPIEŃ

Członkowie Rady Europejskiej omawiają wprowadzenie cyfrowych rejestrów szczepień. Cyfrowe świadectwo szczepień UE ma umożliwić ponowne podróżowanie po krajach członkowskich.

25 lutego 2021 r. szefowie państw i rządów Unii Europejskiej będą rozmawiać o możliwości wprowadzenia wspólnych środków umożliwiających podróżowanie między państwami członkowskimi.

W dniach 25 i 26 lutego członkowie Rady Europejskiej spotkają się na wideokonferencji, aby omówić aktualną sytuację w związku z „pandemią” Covid-19, stan gotowości na zagrożenia zdrowia, bezpieczeństwo i obronność oraz doradztwo w relacjach z południowym sąsiedztwem.

Grecja, Włochy, Hiszpania i Portugalia należą do zwolenników cyfrowych unijnych kart szczepień, które pozwolą na podróżowanie między krajami członkowskimi.

Premier Grecji Kiriakos Mitsotakis oficjalnie wezwał do ich wprowadzenia, a przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała w styczniu 2021 r., że w pełni popiera ten pomysł.

W grudniu 2020 roku Uniwersytet w Exeter w Wielkiej Brytanii opublikował raport, w którym wyrażono obawy dotyczące wpływu cyfrowych paszportów zdrowotnych na prywatność i prawa człowieka.

Ada Lovelace Institute, niezależna organizacja badawcza, przeprowadziła przegląd praktycznych i etycznych zagadnień związanych z cyfrową dokumentacją szczepień.

Grupa ekspertów stwierdziła, że ​​wprowadzenie paszportów cyfrowych nie jest obecnie uzasadnione, ponieważ status szczepień nie jest solidną podstawą do podejmowania decyzji opartych na ryzyku.

Członkowie Unii Europejskiej są jednak innego zdania, a plan wprowadzanie cyfrowych kart szczepień wydaje się być dobrze opracowany na długo przed „pandemią”.

Otóż dwa lata przed „pandemią” koronowirusa Komisja Europejska opracowała tzw. drogowskazy szczepień dla zdrowia publicznego.

Wśród podstawowych celów znalazły się: intensywniejsze monitorowanie gotowości szczepień we wszystkich grupach wiekowych, w tym osób pracujących w służbie zdrowia, zwalczanie rozprzestrzeniania się fałszywych informacji w Internecie, które rozprzestrzeniają się także poza granicami państw UE oraz wprowadzenie wspólnej karty szczepień, którą będzie można elektronicznie udostępniać poza granicami swojego kraju.

Plan opracowany już dawno, cele postawione, więc pod pretekstem „pandemii” można zabrać się do ich praktycznej realizacji…

⇒ Czytaj także: POLSKA WPROWADZA PASZPORTY COVID, UE CHCE ICH UJEDNOLICENIA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.