DETOKS SOKOWY – CO WARTO O NIM WIEDZIEĆ?

W ostatnich latach w mediach coraz więcej mówi się o zdrowym trybie życia. Detoks sokowy stał się modny kilka lat temu, a letnie miesiące, które obfitują w świeże owocowe i warzywa, tym bardziej mu sprzyjają. Dietę sokową warto zastosować raz na jakiś czas, by oczyścić organizm, jednak nie powinna być ona dłuższa niż tydzień. Co warto wiedzieć o takim oczyszczaniu?

Detoks sokowy dla zdrowia

Spożywanie samych soków z warzyw i owoców dostarcza organizmowi witaminy i minerały w dużych ilościach. W ten sposób uzupełnisz wszelkie niedobry.

Detoks sokowy trwa 3-7 dni, jednak najczęściej jest to 5 dni.

W czasie pięciodniowego detoksu można spalić nawet ponad 2 kg tłuszczu.

Dzieje się tak, ponieważ naturalne soki bez dodatku cukru zawierają stosunkowo mało kalorii, przez co w czasie diety nasz organizm będzie czerpał energię z tkanki tłuszczowej.

Dieta sokowa pozwala na spożywanie soków z warzyw i owoców, wody, a także herbat ziołowych.

W czasie detoksu powinno się odstawić używki takie jak papierosy, alkohol, czarna herbata i cukier. Wpłynie to na lepszą detoksykację organizmu.

W czasie diety sokowej nie zaleca się wykonywania długich i ciężkich ćwiczeń. Zamiast tego lepiej zdecydować się na jogę, spacer lub wykonać ćwiczenia rozciągające.

Soki najlepiej przygotowywać samodzielnie w domu. Dzięki temu zyskasz mieć pewność, że dostarczasz do organizmu niezbędnych składników odżywczych.

Plusem samodzielnie przygotowywanych soków jest to, że możesz je zrobić według własnych upodobań smakowych, dobierając ulubioną kompozycję warzyw i owoców.

Soki możesz doprawić przyprawami takimi jak cynamon, imbir, a także sok z cytryny lub limonki.

Alternatywą jest skorzystanie z gotowych detoksów sokowych w firmach, które oferują catering dietetyczny.

Dieta sokowa – kiedy warto się na nią zdecydować?

Dieta sokowa to dobry sposób na to, żeby rozpocząć odchudzanie.

W ten sposób oczyścisz organizm z toksyn i zgubisz kilka kilogramów, co przełoży się na lepszy metabolizm.

Detoks sokowy warto wprowadzić też, kiedy odczuwasz zmęczenie, cierpisz na częste bóle głowy lub masz problemy z układem trawiennym.

Spożywanie samych soków wymaga na początku dużego samozaparcia.

Jeśli jednak wytrwasz te 3-7 dni na diecie sokowej, szybko przekonasz się, ile dobrodziejstwa przyniesie ona Twojemu organizmowi.

⇒ Czytaj także: 10 SOKÓW WARZYWNYCH O LECZNICZYCH WŁAŚCIWOŚCIACH

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.