WSZYSTKO MA SWOJĄ PRZYCZYNĘ

Nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny – i to jest rzeczywiście prawda. Praktycznie wszyscy to wiedzą, a jednak większość ludzi pomija ten fakt lub go ignoruje. Wszelkie rezultaty, pozytywne czy negatywne, są wynikiem wcześniej podjętych działań, decyzji, pomysłów itd. Warto więc wziąć pod uwagę coś istotnego, a mianowicie to, iż wszystko, co dzieje się w życiu człowieka, nie pojawia się znikąd.

Wspomniane na początku stwierdzenie – że nic nie dzieje się bez przyczyny – jest niby zrozumiałe, a jednak jeśli dobrze by się przyjrzeć temu, co wyprawiają czasem ludzie, można dojść do wniosku, że mało kto bierze sobie to do serca.

Wszystko, co się wydarza, ma swoją przyczynę

Prędzej czy później, i to niezależnie od tego, czego powzięta decyzja dotyczyła oraz jaki pomysł się wdrożyło w życie i co się zrobiło, przyjdzie do człowieka coś w postaci skutku. Jakiego?

To już zależy od tego, co człowiek zrobił i postanowił.

Prawdą jest, że każdy decyduje o samym sobie – a przynajmniej powinien – jednak mało kto bierze odpowiedzialność za to, co robi i za własne czyny.

Odpowiedzialność to kolejny drażliwy temat dla ludzi, ponieważ większość z nich się przed nią wzdraga.

Ma ona bezpośredni związek z tym, jakie człowiek ma podejście do życia i do tego, co robi.

Przypomnij sobie teraz, ile razy słyszałeś coś takiego: „los mi nie sprzyja”, „tak musiało być”, „to się musiało stać”, „oni zawinili”, „chciałem dobrze, lecz życie zdecydowało inaczej”, „taki już mój los” itd.

Te i wiele innych podobnych stwierdzeń słyszysz zapewne na co dzień – i to wiele razy.

Co to mówi o ludziach? Mówi to, że wolą zrzucić wszelką odpowiedzialność za to, co zrobili i za to, co się stało na los, życie, innych itp.

Jest to nic innego, jak szukanie usprawiedliwienia dla własnych czynów i zachowania, zrzucenie odpowiedzialności na osoby trzecie i na wszystko, na co tylko można ją zrzucić.

I czują się z tym dobrze, ponieważ właśnie sami siebie zwolnili z poczucia obowiązku i wzięcia odpowiedzialności.

Następnie dalej powtarzają ten schemat raz za razem i kiedy coś nie wyjdzie, to zgadnij, co się dzieje?

Oczywiście znowu ma miejsce obarczanie winą wszystkiego i wszystkich.

Żeby zmienić ten stan rzeczy, potrzebne jest zrozumienie faktu, że to człowiek, który nie bierze za nic odpowiedzialności tak naprawdę sam w sobie stanowi problem.

Kiedy ów człowiek to sobie uświadomi, przyjdzie zrozumienie.

Nie ma już twierdzenia, że los taki musi być i że życie mu dokucza.

Kiedy spojrzy w głąb siebie i przypomni sobie wszystkie wydarzenia oraz dokona ich analizy, to zobaczy pewien ciąg zdarzeń, a nie oderwane od siebie części – tak jak widzi to zazwyczaj większość ludzi w swoim życiu.

Zobaczy i zrozumie, co doprowadziło do takich, a nie innych konsekwencji i rezultatów.

Trzeba również wziąć pełną odpowiedzialność za wszystko, co się zrobiło. Tylko w ten sposób można dokonać zmian.

Miej świadomość tego, co myślisz, czujesz i robisz

Nie jest istotne jak bardzo i jak wiele razy „nawaliło” się w życiu. Istotne jest zrozumienie faktu, że było się za to odpowiedzialnym.

Kiedy się to zaakceptuje, przyzna się do tego i weźmie odpowiedzialność za to, wtedy przychodzi spokój i zrozumienie.

Zmiany można dokonać zawsze, w każdej chwili.

Krok dalej pójdzie właśnie ten, kto zacznie w końcu kontrolować swoje myśli, dbać o ich jakość oraz dbać o własne uczucia, emocje i o to, co robi. Jest to zaprowadzenie harmonii we własnym życiu.

To, co dzieje się na zewnątrz, jest zawsze odbiciem tego, co panuje wewnątrz człowieka, więc przyczyna bierze się właśnie stamtąd.

Jedynym wyjściem dla tego, kto pragnie zmienić rezultaty, jest zmiana przyczyny.

Życzyć Ci zatem należy wielu owocnych i świadomych decyzji oraz pozytywnych zmian w Twoim życiu.

Czytaj także: KWESTIA ODPOWIEDZIALNOŚCI – NASZE ŻYCIE JEST W NASZYCH RĘKACH!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.