ORGANIZMY DZIECI W POLSCE SĄ STRUTE GLIFOSATEM!

Organizmy dzieci w Polsce są masowo zatruwane glifosatem. Alarmujące przekroczenia norm tego aktywnego składnika niektórych nieselektywnych herbicydów w moczu najmłodszego pokolenia, pokazuje, jak wszyscy jesteśmy truci!

Szokujące wyniki badań

Pan Marcin Bustowski z Konfederacji Konsumencko-Rolniczej, który jest również szefem Związku Zawodowego Rolników RP, zainicjował w Jeleniej Górze akcję badania dzieci na obecność glifosatu w moczu po tym, jak zaczęły masowo spływać do niego informacje o złych wynikach mieszkańców miasta i okolic.

W ramach pierwszej tury badań najmłodszego pokolenia przebadano próbki moczu 100 dzieci i młodzieży, którzy powinni mieć jak najlepsze wyniki badań, ponieważ są wysportowani i na co dzień aktywni fizycznie.

Okazało się, że w KAŻDEJ próbce wykryto glifosat – składnik wielu środków chwastobójczych (np. Roundap), który znaleźć można w pieluszkach, podpaskach, tamponach, wacikach, piwie, żywności (płatkach, kaszach itp.).

roundup.jpg
foto.depositphotos.com

A to dopiero półmetek badań, ponieważ w zamierzeniach inicjatora akcji jest przebadanie ponad 200 dzieci i młodzieży w wieku od 2,5 roku do 20 lat związanych ze sportem, na co wciąż zbierane są pieniądze – więcej TUTAJ.

Wielu innych rodziców też na własną rękę postanowiła oddać do badania próbki swojego moczu oraz moczu dzieci.

Zasze powtarza się ten sam scenariusz – wszystkie próbki noszą ślady rolniczej chemii.

Dramatyczna sytuacja

To dramat i katastrofa w jednym, ponieważ przekroczony poziom glifosatu w połączeniu ze szkodliwymi E-substancjami zawartymi w żywności, powoduje szereg nowotworów.

Tymczasem badanie na zawartość glifosatu nie jest refundowane przez NFZ, a i w ramach profilaktyki leczenia onkologicznego, neurologicznego, kardiologicznego, urologicznego i pokrewnych, nie wykonuje się analizy poziomu zatrucia organizmu glifosatem, chociaż powinno.

Rodzice przebadanych dzieci wraz z inicjatorem akcji zamierzają doprowadzić do zakazania stosowania glifosatu w Polce.

Cały czas monitują do ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego o zakaz stosowania glifosatu i wprowadzenie agencji bezpieczeństwa żywnościowego, ale na razie ich prośby i alarmy są lekceważone.

Eksperci wciąż nie potrafią ustalić jednej, zgodnej wersji, jaka zawartość glifosatu w produktach spożywczych jest szkodliwa dla zdrowia, dlatego też Europejska Agencja Chemiczna nie uznała szkodliwości tej substancji.

Tymczasem Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC), wchodząca w skład Światowej Organizacji Zdrowia, ogłosiła w marcu 2015 r., że związek ten jest „prawdopodobnie rakotwórczy u ludzi”.

Wyniki otrzymywanych badań pozostawiają wiele pytań o to, co dalej – ze zdrowiem polskich dzieci i dorosłych oraz z jakością sprzedawanej w Polsce żywności.

Wychodzi bowiem na to, że wszyscy jesteśmy masowo truci rolniczą chemią, zjadamy pozostałości środków ochrony roślin, a wszystko to zgodnie z prawem, które kwestię zdrowia obywatela stawia na ostatnim miejscu…

⇒ Czytaj także: JAK OCZYŚCIĆ ORGANIZM Z GLIFOSATU?

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.