NATASZA DEMKINA – DZIEWCZYNA Z RENTGENEM W OCZACH

Natasza Demkina jest Rosjanką, znaną na całym świecie jako „dziewczynka z promieniami X w oczach”.  Dziś jako młoda kobieta potwierdza, że ma specjalne umiejętności, które pozwalają jej zajrzeć do ludzkich ciał i wyraźnie zobaczyć stan narządów i tkanek. Ta szczególna zdolność sprawiła, że dziewczyna stawiała diagnozy medyczne, odkąd skończyła dziesięć lat.  W czym tkwi sekret fenomenu Nataszy?

Cudowna dziewczyna

Natasza Demkina jest Rosjanką, która urodziła się w 1987 roku w Sarańsku.

Zawsze była zdolną uczennicą, wiodła normalne dzieciństwo.

Wszystko się zmieniło, kiedy w wieku 10 lat po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego u dziewczynki zaczęły się ujawniać specjalne moce.

Natasza-Demkina.jpg
Dorosła Natasza Demkina (źródło: internet)

Pewnego dnia Natasza spojrzała na matkę i nagle zobaczyła całe jej wnętrze.

Dokładnie opisała stan narządów wewnętrznych matki.

Wtedy też wiadomość o jej niezwykłym darze zaczęła rozprzestrzeniać się wśród miejsowych, którzy przychodzili do dziewczynki na konsultacje lekarskie.

Umiejętności Nataszy największe wrażenie zrobiły na mężczyźnie, który przez rok był leczony na gruźlicę, ale jego stan się nie poprawiał.

Kiedy dowiedział się o Nataszy i jej darze, natychmiast zwrócił się do niej o pomoc.

Natasza zobaczyła coś w jego płucach, ale nie potrafiła tego opisać.

Dlatego też na kartce papieru narysowała to, co widziała, a lekarz z Moskwy orzekł, że rysunek wskazuje na sarkodiozę.

Lokalna gazeta opublikowała historię Nataszy wiosną 2003 roku, a następnie w listopadzie tego samego roku dziewczynka wystąpiła w lokalnej telewizji.

W 2004 roku Natasza wystąpiła w różnych programach telewizyjnych w Wielkiej Brytanii i Japonii.

Wystąpiła również w programie nakręconym przez Discovery Channel zatytułowanym  „The Girl with X-ray Eyes”, który był emitowany kilka razy w Europie i Azji.

Dziewczyna z rentgenem w oczach

W programach telewizyjnych Natasza opowiadała o szczegółach technicznych swojej umiejętności:

To bardzo proste. Potrafię patrzeć na dwa sposoby – z reguły patrzę i widzę tak samo jak inni ludzie, kiedy jednak przestawiam się na mój medyczny wzrok, widzę ludzkie ciało tak samo, jak ukazują je anatomiczne rysunki.

Jeżeli chcę dokładniej zbadać jakiś narząd, np. wątrobę, serce, płuca czy nerki po prostu uważniej mu się przyglądam.

Widzę wszystkie procesy wewnątrz organizmu takie jak krążenie krwi czy oddychanie.

[…] wnętrze człowieka ma wspaniałe, niezwykłe barwy. W codziennym życiu nigdy nie widziałam tak przepięknych kolorów. W pewnym sensie można to porównać do zachodu słońca.

Natasza twierdzi, że może oceniać stan zdrowia pacjenta również przez ubrania.

Nie jest jednak w stanie zajrzeć w głąb samej siebie i przedmiotów nieożywionych.

Zrozumieć niewyjaśnione

W marcu 2004 r. Monica Garnsey, producentka i reżyserka programu Discovery Channel zwróciła się do CSICOP (Komitetu ds. Naukowego Badania Twierdzeń o Zdarzeniach Paranormalnych) i CSMMH (Komisji Naukowej Medycyny oraz Zdrowia Umysłowego) z prośbą o przetestowanie umiejętności Nataszy.

Zespół CSICOP wraz z przedstawicielami z CSMMH spotkał się z dziewczynką i przedstawił jej siedmiu pacjentów, w tym sześciu z różnymi schorzeniami i jednego zdrowego.

Przed testem Natasza została poinformowana o wszystkich stanach zdrowia pacjentów, otrzymała dokładni opis każdego stanu w języku angielskim i rosyjskim oraz rysunki anatomiczne dla upewnienia się, czy wie, czego i gdzie szukać.

Zadaniem dziewczynki było jedynie zidentyfikowanie pacjentów i połączenie ich z odpowiednimi schorzeniami.

prześwietlenie.jpg
Prześwietlenie foto.123rf.com

Natasza dzięki promieniom X w oczach miała określić, u którego pacjenta np. została usunięta dolna część przełyku, znajduje się sztuczny staw biodrowy lub metalowa płytka zastępująca usuniętą część czaszki.

Zespół naukowy CSICOP dla przemyślnego przejścia testu potrzebował trafnego rozpoznania co najmniej pięciu z siedmiu schorzeń.

Po ponad czterech godzinach testów Natasza zdołała poprawnie zidentyfikować tylko cztery osoby.

Nie zauważyła dużej metalowej płytki pokrywającej brakujący fragment czaszki u mężczyzny, u którego usunięto dużego guza mózgu.

Dochodzeń ciąg dalszy

Aby przekonać zespół CSICOP do swoich umiejętności, Natasza postanowiła postawić diagnozę jednemu z członków tegoż Komitetu.

Wymieniła wiele problemów zdrowotnych mężczyzny, związanych z kręgami szyjnymi, płucami, sercem, żołądkiem, wątrobą, trzustką, dwunastnicą, gruczołem krokowym, nerkami i cewką moczową, o których lekarz nigdy mu nie powiedział.

Problem w tym, że nie udało jej się wymienić innych problemów zdrowotnych, na które w rzeczywistości cierpiał prześwietlany np. takich jak nadciśnienie, hipercholesterolemia, niedawna operacja okrężnicy, polipy nosa, zwapniała płytka w dwóch tętnicach wieńcowych i bezdech senny.

Podobny incydent miał miejsce w Wielkiej Brytanii podczas programu telewizyjnego z udziałem człowieka o nazwisku Chris Steele.

Natasza twierdziła, że ​​cierpi on na kilka schorzeń, takich jak kamienie nerkowe, dolegliwość pęcherzyka żółciowego oraz powiększenie wątroby i trzustki.

Jednak późniejsza ocena medyczna wykazała, że ​​mężczyzna był w dobrym zdrowiu i nie cierpiał na żadną z dolegliwości zdiagnozowanych przez Nataszę.

Fenomen czy mistyfikacja?

W związku z powyższym zespół CSICOP stwierdził, że Natasza nie ma specjalnych umiejętności pozwalających jej prześwietlać ludzkie ciała.

Uznano ją jedynie za niezwykle inteligentną dziewczynę, która jest dobrze zaznajomiona z terminami medycznymi i uważnie obserwuje zachowanie ludzi.

rentgen-w-oczach.jpg
Rentgen w oczach foto.123rf.com

Z uzasadnieniem tym nie zgadza się sama Natasza ani jej rodzina, ani tym bardziej jej fani, których nie brakuje i którzy wierzą w jej cudowną moc.

Za każdą diagnozę Natasza pobiera opłatę w wysokości 13 dolarów.

Od 2006 roku dziewczyna współpracuje z Centrum Diagnostyki Specjalnej (TSSD), którego celem jest diagnozowanie i leczenie chorób poprzez współpracę wszystkich ekspertów posiadających niezwykłe umiejętności, uzdrowicieli ludowych i specjalistów medycyny naturalnej.

Od 2017 roku jest studentką Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Stomatologicznego (MGMSU).

Kto wie… może tam pokaże nowe oblicze swoich rentgenowskich zdolności.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=wiJpSxgwx_c