FACEBOOK STAŁ SIĘ OFICJALNIE NARZĘDZIEM W RĘKACH GLOBALNEJ ELITY

Facebook stał się narzędziem w rękach globalnej elity. Tak naprawdę nie wiadomo, czy został on stworzony przez niewinnego geniusza o szlachetnych zamiarach, ale sam fakt tego, że został założony w „wolnym, najbardziej otwartym społeczeństwie na świecie”, pozwoliło mu stać się internetowym olbrzymem. Ten fakt wykorzystała globalna elita, która dziś z Facebooka zrobiła narzędzie inwigilacji i cenzury.

Facebook zdemaskowany

W jednym z odcinków popularnego, amerykańskiego show Jimmy’ego Dore’a pojawił się Vikram Kumar, były opiekun promocyjnym innych firm na Facebooku.

Jego wypowiedzi wniosły ciekawy wgląd w najnowsze strategie Facebooka w zakresie kontrolowania komentarzy do postów.

Wyjaśnia, jak Facebook rozpowszechnia treści władzy, jednocześnie ograniczając i blokując alternatywne informacje, które oczywiście portal określa jako „fałszywe wiadomości”.

Kumar omówił zeznania Marka Zuckerberga przed komisją Kongresu USA na ten temat:

W 2017 r. pojawił się raport TechCrunch, w którym stwierdzono, że Facebook podejmuje działania w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się „fałszywych wiadomości”, zakazując niektórym kontom politycznym promowania swoich filmów na kanale. Więc kiedy usłyszałem Marka Zuckerberga w 2018 roku, który powiedział Kongresowi, że zrobiłby to samo, pomyślałem, co się zmieniło między 2017 a 2018 rokiem? Czy podejmują nowe środki, czy podejmują je ponownie?

Dopiero tydzień później uświadomiłem sobie, że magazyn Variety poinformował, że Facebook Watch, platforma medialna Facebooka, podpisała wielomilionową umowę z CNN, Fox News, ABC i innymi dużymi mediami.

Zeznanie przed Kongresem było doskonałą okazją dla establishmentu politycznego, mediów i firm technologicznych do zawarcia sojuszu z małymi mediami.

Nie dziwi więc, że globalna elita wykorzystała wypowiedź Zuckerberga i zrobiła sobie z Facebooka narzędzie kontroli ludzkości.

Przejęcie globalnej kontroli

Proces opanowania całkowicie wyzwolonych technologii, takich jak media społecznościowe, był trudnym procesem, ale globalna elita wiedziała, że sobie z tym poradzi.

Google, Facebook, Youtube i inni medialni giganci ściśle przestrzegają globalnego elitarnego podręcznika działania, więc łatwo podporządkowali się zaawansowany strategiom globalnej cenzury.

Jednym z największych problemów, z którym w swoim planie spotkała się globalna elita, był brak lub niska oglądalność mediów głównego nurtu w TV przez młodych ludzi, czyli rynek docelowy nie tylko dla reklamodawców, ale także dla planów globalnej elity.

W swojej wypowiedzi Kumar podkreśla:

Jak wiecie, młodzi ludzie, nie oglądają telewizji… oglądalność Fox News, CNN i ABC wymierają… Facebook jest dostępny i otwarty na młodych ludzi, dlatego małe anty-establishmentowe media są postrzegane jako egzystencjalne zagrożenie dla następnej generacji dochodów.

[…] możesz mieć duży wpływ na młodych ludzi, gdy masz sieć dystrybucji czegoś takiego jak Facebook, a dzięki Facebook Watch i ich platformie medialnej oraz ich umowom z CNN, Fox News i ABC, są w stanie indoktrynować kolejne pokolenie młodych ludzi. Dlatego chcą odsunąć widzów od programów takich jak twój (alternatywne show Jimmy’ego Dore’a – przyp. red.) i umieścić młodych ludzi, którzy nie zwracali uwagi na wiadomości telewizyjne, z powrotem w kieszeni takich firm jak Fox News, ABC i CNN.

Tak więc fanpage, które mają zasięg, ale których nie lubi Facebook, zniknęły, a te, które lubi, wracają do gry.

Facebook zarabia na oryginalnych, sponsorowanych przez media głównego nurtu treściach.

Strategia ta ma częściowo na celu zwiększenie oglądalności na platformie Facebook Watch, ale ma także pokazać zaangażowanie giganta mediów społecznościowych w finansowanie „wiarygodnego dziennikarstwa”.

Facebook daje teraz sobie prawo do oceniania, co jest, a co nie jest dziennikarstwem godnym zaufania.

W ten oto sposób stał się oficjalnie głównym arbitrem wiadomości, które są „odpowiednie” i „godne” publikacji, które zgadzają się z ideami promowanymi przez globalną elitę i skorzystają z ogromnego zasięgu Facebooka.

Portal ten już nie jest serwisem społecznościowym, a stał się narzędziem w rękach systemu, sprzedanym w idei czerpania zysków, cenzurowania niewygodnej prawdy i kontrolowania milionów ludzi na całym świecie.

⇒ Czytaj także: ALTERNATYWNE WYSZUKIWARKI, PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE I SERWISY WIDEO – ODZYSKAJ WOLNOŚĆ W SIECI

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.