FACEBOOK PRZYZNAJE, ŻE WERYFIKATORZY PRAWDY SĄ „BARDZO STRONNICZY” – Odkrywamy Zakryte
FACEBOOK PRZYZNAJE, ŻE WERYFIKATORZY PRAWDY SĄ „BARDZO STRONNICZY”

Wiceprezes Facebooka, Nick Clegg, przyznał niedawno, że firmy, które zajmują się weryfikacją faktów na portalu są stronnicze i mają tajny program polityczny, który realizują dzięki partnerstwu z Facebookiem.

Według dokumentu Komisji Europejskiej były brytyjski wicepremier Nick Clegg przyznał, że weryfikatorzy faktów Facebooka, którzy cenzurują tzw. fałszywe wiadomości, potajemnie realizują program polityczny, którego celem jest wykorzenienie konserwatystów ze społeczności internetowej.

Clegg dokonał oszałamiającego przyznania się urzędnikom UE w listopadzie 2020 roku podczas dyskusji na temat postępowania giganta technologicznego z dezinformacją na swoich platformach.

Facebook ogłosił swój program weryfikacji faktów już w 2016 roku.

Wiele osób szybko zauważyło stronniczości w egzekwowaniu nowych zasad sprawdzania faktów.

Facebook został oskarżony o cenzurowanie legalnych historii i tłumienie debaty publicznej, zwłaszcza w ostatnich miesiącach o cenzurowanie wpisów związanych z koronawirusem.

Przez wiele miesięcy Facebook usuwał lub umieszczał etykiety ostrzegawcze na postach związanych z Covid-19.

Teraz protokół ze spotkania Clegga z Verą Jourovą, wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej, wydaje się wskazywać, że Clegg zdaje sobie sprawę, że weryfikatorzy faktów na portalu (np. w Polsce jest to Demagog) mogą działać bardzo stronniczo.

W protokole ze spotkania napisano: „On [pan Clegg] podkreślił również, że niezależne osoby, które sprawdzają fakty niekoniecznie są obiektywne, ponieważ mają swój własny program działania”.

Facebook skomentował sytuację, mówiąc w oświadczeniu: „Nick nigdy nie sugerował, że nasz program sprawdzania faktów jest stronniczy. Opisał, że jedną z korzyści płynących z posiadania szeregu niezależnych partnerów weryfikujących fakty jest różnorodność specjalizacji w różnych krajach i obszarach”.

My akurat od dawna wiemy jak bardzo „nie”-stronniczy jest Facebook.

Cenzura, z którą zmagamy się odkąd uświadamiamy ludziom, co się dzieje wokół nich, niejednokrotnie dała i daje się we znaki, chociażby w zasięgach postów.

Jeśli więc umiesz powiedzieć NIE wszędobylskiej cenzurze, chcesz głosić prawdę i pomóc innym wyjść z tego marazmu, udostępniaj nasze posty, zapraszaj znajomych do obserwowania strony, dołącz do subskrypcji. Razem na pewno możemy więcej!

⇒ Czytaj także: „NIEZALEŻNE MEDIA” STRAJKUJĄ, FACEBOOK WPROWADZA JESZCZE WIĘKSZĄ CENZURĘ – SYSTEMOWA WALKA O HEGEMONIĘ TRWA!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.