GRAFEN ŹRÓDŁEM DARMOWEJ ENERGII?!

Grafen, jeden z najważniejszych opracowanych do tej pory nanomateriałów, nadal zaskakuje społeczność naukową. Tym razem dzięki niezwykłym zjawiskom odkrytym przez grupę fizyków z Uniwersytetu Arkansas. Mowa konkretnie o możliwości wykorzystania ruchu termicznego atomów w grafenie jako darmowego źródła energii!

W pracy opublikowanej w Physical Review E zespół naukowców z powodzeniem opracował obwód zdolny do przechwytywania ruchu termicznego grafenu i przekształcania go w prąd elektryczny.

W artykule napisano:

Pomysł zbierania energii z grafenu jest kontrowersyjny, ponieważ obala dobrze znane twierdzenie fizyka Richarda Feynmana, że ​​termiczny ruch atomów, znany jako ruch Browna, nie może działać. Zespół prof. Thibado odkrył, że temperatura pokojowa generuje ruch termiczny grafenu, który w rzeczywistości indukuje prąd przemienny w obwodzie, co uważa się za niemożliwe do osiągnięcia.

Grafen to pojedyncza warstwa atomów węgla, która zgina się i marszczy w temperaturze pokojowej.

Nie ma potrzeby wywoływania tego ruchu, który sam w sobie może zapewnić energię, jeśli zostanie z niego odpowiednio zebrana.

Dlatego, innymi słowy, jest to urządzenie darmowej energii!

To właśnie osiągnęła grupa prof. Paula Thibado, budując swój obwód z dwiema diodami do konwersji prądu przemiennego na prąd stały.

Umieszczenie diod naprzeciw siebie umożliwia przepływ prądu w obie strony, zapewniając oddzielne ścieżki przez obwód i wytwarzając pulsujący prąd stały, który działa na rezystorze obciążenia.

Dodatkowo ich konstrukcja zwiększyła ilość dostarczanej mocy.

Oznacza to, że daje więcej energii, niż jest do niej dostarczane.

Zespół wykorzystał stosunkowo nową dziedzinę fizyki, aby udowodnić, że diody zwiększają moc obwodu.

Udowadniając to zwiększenie mocy, oparliśmy się na wyłaniającej się dziedzinie termodynamiki stochastycznej i rozszerzyliśmy znaną, prawie stuletnią teorię Nyquista – mówią twórcy badania.

Prąd o niskiej częstotliwości indukowany w obwodzie przez stosunkowo powolny ruch grafenu jest ważny z technologicznego punktu widzenia, ponieważ elektronika działa wydajniej przy niższych częstotliwościach.

Z tego powodu prof. Thibado sugeruje, że obwód zbierający energię oparty na grafenie można wprowadzić dla zapewnienia czystej, nieograniczonej moc niskiego napięcia dla małych urządzeń lub czujników.

Jeśli prąd stały może być przechowywany w kondensatorze, może służyć jako zamiennik baterii o małej mocy.

Należy zauważyć, że ponieważ układ (grafen i obwód) mają tę samą temperaturę, ciepło nie przepływa między nimi, więc nie ma naruszenia drugiej zasady termodynamiki.

Fakt, że efekt ten został zebrany w grafenie, potwierdza wyjątkowe właściwości tego materiału, które naukowcy dalej badają.

⇒ Czytaj także: NATURA, DARMOWA ENERGIA I PASOŻYTNICZA KURATELA SYSTEMOWA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.