SZCZEPIONKA COVID-19 JOHNSONA ZABLOKOWANA Z POWODU CIĘŻKICH SKUTKÓW UBOCZNYCH

Amerykańskie władze ds. zdrowia wstrzymały wprowadzenie szczepionki Johnson & Johnson po tym, jak u sześciu kobiet rozwinęły się „rzadkie” i „ciężkie” rodzaje zakrzepów krwi.

Agencja Żywności i Leków (FDA) stwierdziła, że ​​zgłoszono sześć przypadków ciężkich skutków ubocznych szczepionki przeciw Covid-19 Johnson&Johnson, wobec czego zadziałano z dużą ostrożnością i zadecydowano o zablokowaniu dystrybucji preparatu.

Wszystkie sześć przypadków dotyczyło kobiet w wieku od 18 do 48 lat, z objawami pojawiającymi się od 6 do 13 dni po szczepieniu.

We wspólnym oświadczeniu organizacje FDA i Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) stwierdziły, że „przeglądają dane dotyczące sześciu zgłoszonych w USA przypadków rzadkiego i ciężkiego typu zakrzepów krwi u osób po otrzymaniu szczepionki J&J”.

Natomiast Johnson & Johnson ogłosił, że opóźnia również wprowadzenie szczepionek w Europie.

Szczepionka J&J została zatwierdzona w USA w dniu 27 lutego 2021 r. i jej stosowanie było jak dotąd bardziej ograniczone niż dawkowanie szczepionek Pfizer-BioNTech i Moderna.

Niemniej jednak amerykański rząd liczył na setki tysięcy szczepień tą szczepionką tygodniowo, ponieważ jest ona jednorazowa, a jej przechowywanie w zwykłej temperaturze lodówki ułatwia jej dystrybucję.

Preparat Johnsona jest również znany jako „szczepionka Janssen” – nazwana tak na cześć belgijskiej firmy (części koncernu Johnson & Johnson), która ją produkuje.

⇒ Czytaj także: WIELKA BRYTANIA ZAWIESZA TESTY SZCZEPIONKI ASTRA ZENECA NA DZIECIACH

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.