JAKA JEST TWOJA ROLA W ŻYCIU?

Zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest Twoja rola w życiu, w tym, co robisz, w tym, co zamierzasz robić, w tym, co chcesz przekazywać i dawać innym? Umiejscowiłeś się już gdzieś czy może jednak nie masz kompletnie pojęcia, co też właściwie masz zamiar robić, gdzie chcesz być i co tak naprawdę pragniesz osiągnąć? Ten artykuł rzuci nieco światła na te kwestie.

Weź zatem pod uwagę jeden prosty fakt na początek. Jesteś głównym aktorem, scenarzystą oraz reżyserem własnego filmu, którego tytuł brzmi „Moje życie”.

Spraw więc, żeby był on naprawdę świetny i zapierający dech w piersiach – przy okazji niech odniesie sukces i stanie się bestsellerem.

Masz ku temu wszystko, co potrzeba Ci do jego zrealizowania.

Jedyne co musisz określić to jakim typem bohatera będziesz, jakimi wartościami będziesz się kierował i co będzie Twoją główną domeną w życiu.

Twoja rola należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Dlatego nie pozwól nikomu ingerować w nią. Nie pozwól wtrącać się osobom trzecim do Twojego scenariusza w celu nanoszenia poprawek do niego, ponieważ wtedy nie będzie to ani Twój film, ani Twoja rola.

Będziesz odgrywać ją według czyjegoś planu.

Kiedy tylko otworzysz drzwi i pozwolisz na ingerencję z zewnątrz to zaraz znajdą się tysiące, a nawet miliony osób z gotowym planem dla Ciebie, z rolą, jaką oni Ci przygotowali, a nie Ty.

Domyślać się można, że takiej sytuacji doświadczyć nie chcesz, i dobrze.

Rozglądając się dookoła, można ujrzeć, jak wiele osób odgrywa niestety czyjeś scenariusze, a nie własne – przy okazji pracując na czyjś sukces, a nie na własny.

Masz pomysł na samego siebie? Tak? I to jest w porządku.

Cokolwiek to jest, jest dobre, ponieważ jest to przede wszystkim Twoje.

Masz zamiar być świetnym sportowcem, muzykiem, malarzem, pisarzem, ojcem, rewelacyjną matką, działaczem charytatywnym, mówcą motywacyjnym, wykładowcą fizyki, kierowcą, biznesmenem, podróżnikiem, historykiem itd., itp.?

Wymieniać tak moglibyśmy sobie bez końca, jednak jeśli jest to zgodne z Twoim scenariuszem to rewelacja. Tak trzymać!

Kiedy już ją określisz – własną rolę – to realizuj ją. Twórz własny film. Pokaż i daj światu to, w czym jesteś najlepszy.

Twój przysłowiowy film stanie się dzięki temu bestsellerem i odniesiesz sukces.

Nie dlatego że jesteś w czymś najlepszy i to okazujesz, chwaląc się, tylko dlatego, że jesteś najlepszy w tym, co robisz i dzielisz się tym z innymi.

Dzielić się możesz stworzoną muzyką, napisaną książką, słowem otuchy, uczuciem, którym darzysz dziecko, wiedzą na jakiś temat, doświadczeniami związanymi z jakimiś wydarzeniami.

Widzisz, nie tylko pokazujesz innym własny film, zachodzi również interakcja.

Ludzie, z którymi masz styczność, również są jego częścią.

Masz niebywałą okazję nie tylko dzielić się, lecz i zainspirować innych do tworzenia ich własnych filmów.

Dzięki temu, zamiast odgrywać to, co jest dla nich przygotowane, zaczną grać to, co sobie sami przygotują i będą podążać w stronę własnego sukcesu życiowego.

Jeśli nie wiesz jeszcze, jaka jest dokładnie Twoja rola, znajdź ją, stwórz ją.

Znajdziesz to w jednym miejscu.

Nie musisz daleko szukać. To miejsce to Ty.

Pierwszym Twoim zadaniem będzie określenie, co tak naprawdę zamierzasz osiągnąć i wysłuchanie tego, co ma Ci do powiedzenia Twoje własne serce. Tylko Ty najlepiej wiesz, jaka ma być Twoja rola.

Także wsłuchaj się we własne wnętrze, słuchaj instynktu.

Spójrz na siebie i określ, jakie są Twoje marzenia, oczekiwania, pragnienia i jakie masz wartościowe i przydatne cechy. Co chcesz osiągnąć i co chcesz dać innym.

Kiedy wyklarujesz własną wizję to scenariusz i reżyseria będą czystą przyjemnością i radością. Będziesz bawić się całym procesem.

Twoja rola nabierze przysłowiowego wyrazu i charakteru.

Tak więc najwyższa pora zacząć pisać scenariusz, prawda? W roli głównej – Ty. Sukces? Murowany.

⇒ Czytaj także: UŚREDNIONE ŻYCIE…

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.