MODERNA ROZPOCZĘŁA TESTY SZCZEPIONKI mRNA PRZECIW GRYPIE

Wprowadzenie szczepionek mRNA przeciw Covid-19 było preludium do dalszych, jakże „postępowych” badań nad takimi eksperymentami w odniesieniu do szczepionek na inne choroby. W kolejnym kroku padło na znaną (ale w ostatnim roku zapomnianą) grypę.

W lipcu Moderna ogłosiła w komunikacie prasowym, że trwa faza 1/2 próby klinicznej szczepionki przeciwko grypie sezonowej opartej na technologii mRNA.

Firma powiedziała, że ​​​​jej ostatecznym celem jest stworzenie „szczepionki skojarzonej” opartej na mRNA, która za pomocą jednego zastrzyku chroniłaby ludzi przed grypą, Covid-19 i innymi infekcjami dróg oddechowych.

Stéphane Bancel, dyrektor generalny Moderna, powiedział:

Naszą wizją jest opracowanie szczepionki skojarzonej z mRNA, aby ludzie mogli otrzymać jeden zastrzyk w celu uzyskania wysokiej skuteczności ochrony przed najbardziej problematycznymi wirusami układu oddechowego.

Jeszcze nie tak dawno, przed PLANdemią COVID-19 szczepionki mRNA były nadal w dużej mierze produktami eksperymentalnymi, nawet jeśli dumnie mówiono o nich jako o przyszłość rozwoju szczepionek.

Dziś, mimo że wciąż są eksperymentem, podaje się je naiwnym ludziom, którzy otrzymują szczepionkę mRNA, aby wstrzykiwać maleńkie fragmenty materiału genetycznego z docelowego wirusa. Ich komórki wykorzystują tę informację genetyczną do budowy fragmentów wirusa, z którymi układ odpornościowy organizmu uczy się walczyć.

Niby wysoka skuteczność szczepionek mRNA COVID-19 wyprodukowanych przez Moderna i Pfizer / BioNTech była głównym poparciem dla tego typu szczepionki.

Obecnie firmy farmaceutyczne planują wykorzystać tę technologię do zwalczania innych rodzajów chorób zakaźnych, w tym grypy.

Moderna jest drugą firmą, która rozpoczęła testowanie szczepionki mRNA przeciwko grypie w badaniach na ludziach — firmy Sanofi i Translate Bio rozpoczęły badania latem 2021 roku.

⇒ Czytaj także: SZCZEPIONKI mRNA MOGĄ POWODOWAĆ NIEPŁODNOŚĆ, PORONIENIA I WADY WRODZONE

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.