KANADA CHCE ZAMKNĄĆ HOSPICJA SPRZECIWIAJĄCE SIĘ EUTANAZJI

Kanada, a dokładnie znajdujące się tam hospicjum Delta ma zwolnić wszystkich pracowników. Dlaczego? Okazuje się, że instytucja ta ma być eksmitowana z budynku, gdyż sprzeciwia się eutanazji. Dlaczego sprzeciw wobec eutanazji równa się zamknięcie danego hospicjum?

Dlaczego hospicjum Delta ma zostać zamknięte?

W hospicjum Delta znajduje się dziesięć łóżek.

Jest ono obsługiwane przez Delta Hospice Society, a jest to organizacja, która została założona w 1991 roku.

Do tego to hospicjum znajduje się bardzo blisko szpitala, w którym przeprowadza się eutanazję.

W 2020 roku organizacja Delta Hospice Society dostała informację, że w lutym 2021 roku nie otrzyma 1,5 miliona dolarów dofinansowania od Fraser Health Authority, a jest to publiczny organ opieki zdrowotnej w Kolumbii Brytyjskiej.

Poza tym ma również stracić pozwolenie na prowadzenie hospicjum z powodu odmowy oferowania swoim pacjentom „wspomaganego umierania”, a jest to termin prawny stosowany w Kanadzie, który określa eutanazję.

Zalegalizowanie eutanazji w Kanadzie

Zarówno eutanazja, jak i wspomagane samobójstwo zostały zalegalizowane w czerwcu 2016 roku na szczeblu federalnym w Kanadzie.

Jeśli chodzi o szpitale religijne, to nie są one zmuszane do prowadzenia eutanazji.

Jednak instytucje świeckie, takie jak Delta Hospice Society, nie mają prawa do sprzeciwu sumienia.

Przegranie spawy sądowej

Organizacja Delta Hospice Society przegrała również sprawę sądową, gdy próbowała zablokować członkostwo działaczom w organizacji, którzy są za eutanazjom.

Jednak postanowili się odwołać od tego wyroku i czekają, aż Sąd Najwyższy zajmie się ich sprawą.

W organizacji tej chcieli również zmienić konstytucję oraz regulamin, które dzięki temu określałyby jej chrześcijańską tożsamość, ale też dzięki temu wykluczyłyby możliwość dokonywania eutanazji oraz wspomaganego samobójstwa.

W czerwcu 2020 roku Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej orzekł, że hospicjum działa nieprawidłowo, poprzez próbowanie określenia swojej chrześcijańskiej tożsamości oraz wykluczenie eutanazji, gdyż nie zatwierdziło w sposób bezkrytyczny nowych wniosków o członkostwo w 2020 roku.

Działania tego hospicjum zakwestionowało trzech jego członków, którymi są: Sharon Farrish, Christopher Pettypuece oraz James Levin, gdyż oni właśnie są za eutanazją.

Prezes Delta Hospice, Angelina Ireland, powiedziała, że jej grupa współpracowników będzie kontynuowała działania, które mają na celu pokojową śmierć naturalną i będą odwiedzać ludzi w domach.

Czytaj także: „CZEKAJĄ NA NAS PO DRUGIEJ STRONIE” – UMIERAJĄCY PACJENCI O SNACH…

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.