KTO WPROWADZI OBOWIĄZEK SZCZEPIEŃ, TEN TRAFI PRZED TRYBUNAŁ W HADZE

Czy będzie obowiązek szczepienia przeciwko Covid-19? Czy politycy i wirusolodzy, którzy się tego domagają, mają prawo wprowadzenia obowiązku korzystania z takich usług? Mec. Francisco Scifo z Cagliari, ekspert prawa europejskiego, specjalista praw człowieka, obrońca w Trybunale Kasacyjnym (Sądzie Apelacyjnym) w wywiadzie dla włoskiego portalu przedstawił fakty w tej sprawie.

Niedawno opublikowałeś na Twitterze: „Szczepionka jest eksperymentalna, więc ci, którzy opowiadają się za obowiązkiem jej przyjęcia, idą prosto do Międzynarodowego Trybunału Karnego za złamanie zakazu eksperymentów na ludziach”. Czy możesz wyjaśnić, co masz na myśli?

Jednoznacznie mamy do czynienia z…

…całą gamą nowych szczepionek, prawda?

To odmienne doświadczenie od poprzednich typów tradycyjnych szczepionek, dla których w niektórych przypadkach przewidziano obowiązek, To jest eksperyment, którego rezultatu w krótkim, średnim i długim okresie nie mieliśmy możliwości poznać; pomijając kwestię, czy biurokratycznie można ustalić, że Europejska Agencja Farmaceutyczna albo Aifa (Włoska Agencja Farmaceutyczna) wyraża aprobatę dla tej eksperymentalnej szczepionki. Nie, szczepionka będzie zawsze eksperymentem, niezależnie od tego, czy zaaprobuje ją jakiś organ rządowy, lekarz z tytułem naukowym czy też urzędnik. A to dlatego, że o jej eksperymentalnym charakterze decyduje okres jej przebadania

Więc co?

Mamy szereg międzynarodowych konwencji, począwszy od ustaleń procesu norymberskiego, który po części dotyczył nazistowskich lekarzy, którzy operowali w obozach koncentracyjnych. Muszę przypomnież, że również przy tej okazji przeprowadzano różne eksperymenty, w tym szczepienia, więc od tego czasu wypracowano podstawową zasadę, jaką jest świadoma zgoda.

Proszę wyjaśnić czytelnikom, co to jest…

Można przeprowadzać eksperymenty na ludziach, ale wymagają udzielenia tak zwanej świadomej zgody.

Oznacza to, że podmiot, który chce otrzymać szczepionkę, musi się na nią zgodzić, nie można go zmusić i trzeba go poinformować o konsekwencjach, prawda?

Tak, konieczne jest wyrażenie zgody i ta zgoda również musi zostać wydana świadomie.

To znaczy pacjent musi być świadomy możliwych konsekwencji?

Dokładnie. W przypadku tej szczepionki mamy jedynie wyniki krótkookresowe. Zatem nawet ten, kto przyjmuje obecnie szczepionkę nie znając jej działania nawet w krótkim terminie, nie może wyrazić świadomej zgody. Jest to eksperymentowanie na ludziach bez ich świadomej zgody.  A to narusza porządek prawny przyjęty w Norymberdze, deklaracji helsińskiej, która stanowi podstawę prawną każdego postępowania  medycznego na całym świecie, deklarację UNESCO, która również przewiduje świadomą zgodę, nie mówiąc już  innych traktatach, na koniec nie należy zapominać o europejskim rozporządzeniu, które określa postępowanie dyscyplinarne w zakresie eksperymentów prowadzonych na ludziach, gdzie jednym z filarów jest właśnie świadoma zgoda.

Co można powiedzieć o tych decydentach publicznych, politykach i ekspertach, którzy chcą, aby szczepionka przeciwko Sars-Cov-2 była obowiązkowa?

Namawiają do łamania prawa i naruszania traktatów podpisanych przez Włochy. Oczywiście, jeśli opierają się na zasadzie siły, to trudno będzie zniweczyć tego typu działania, jak to miało miejsce w przypadku zbrodniarzy nazistowskich. Ale przyjdzie moment, kiedy to się wydarzy. Wszyscy będą sądzeni i skazani.

Dlatego, że chodzi cały czas o eksperymenty dokonywane na ludziach, szczepienia nie mogą więc być obowiązkowe?

Tak, dokładnie.

Są jednak ludzie, którzy pracują w wojsku, lekarze, pracownicy służby zdrowia, policji, w których element służby publicznej i stosunki hierarchiczne mają przeważającą siłę. Czy takie osoby obowiązuje ta sama zasada prawna, czy może stanowią wyjątek?

Trzeba pamiętać, że rozkaz wydany w wyraźnej sprzeczności z obowiązującym prawem nie zwalnia z odpowiedzialności tego, kto go wykonuje. W szczególnym przypadku, gdy ktoś chce się poddać eksperymentowi, może to zrobić.

 Jasne… ale co, jeśli chce odmówić?

Równie dobrze może odmówić, a jeśli zostanie ukarany, zdegradowany lub zwolniony, może zwrócić się do sądu pracy i dochodzić swoich praw.

Mówiono o wprowadzeniu obowiązku szczepionki do korzystania z transportu publicznego lub usług publicznych…

Takie ewentualne zarządzenia zostaną zakwestionowane i skierowane do sądu.

⇒ Czytaj także: JAK SIĘ OBRONIĆ PRZED ZMUSZANIEM DO SZCZEPIEŃ NA COVID-19?

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.