PFIZER ZAPŁACIŁ 2,3 MLD DOLARÓW KARY ZA TUSZOWANIE SWOICH OSZUSTW

Czy wiesz, że producent szczepionek przeciwko COVID-19 Pfizer w 2009 roku musiał zapłacić 2,3 miliarda dolarów w ramach największej w historii ugody dotyczącej oszustw zdrowotnych? Tak – oszustw – a ta gigantyczna kwota musiała zostać zapłacona, aby rozwiązać odpowiedzialność karną i cywilną wynikającą z nielegalnej promocji niektórych produktów farmaceutycznych.

Amerykański gigant farmaceutyczny Pfizer Inc. i jego spółka zależna Pharmacia & Upjohn Company Inc. w 2009 roku zgodziły się zapłacić 2,3 miliarda dolarów w ramach największej w historii amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości ugody dotyczącej oszustw zdrowotnych.

Chodziło o rozwiązanie odpowiedzialności karnej i cywilnej wynikającej z nielegalnej promocji niektórych produktów farmaceutycznych, które koncern promował, chociaż nie były one zatwierdzone jako bezpieczne.

Firma Pfizer przyznała się do winy w kwestii leku przeciwzapalnego Bextra, który wycofała z rynku w 2005 roku.

Koncern promował wówczas sprzedaż leku Bextra do kilku zastosowań i w dawkach, których zatwierdzenia ze względów bezpieczeństwa odmówiła amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków.

pfizer.jpg
foto.depositphotos.com

Firma zapłaciła grzywnę w wysokości prawie 1,195 miliarda dolarów, największą karę, jaką kiedykolwiek nałożono w Stanach Zjednoczonych w jakiejkolwiek sprawie.

Pfizer musiał również ponieść straty na łączną kwotę 1,3 miliarda dolarów.

Ponadto koncern zgodził się zapłacić 1 miliard dolarów w celu rozstrzygnięcia zarzutów, że firma nielegalnie promowała jeszcze trzy inne leki: Geodon – lek przeciwpsychotyczny, Zyvox – antybiotyk i Lyrica – lek przeciwpadaczkowy.

Firma wysyłała fałszywe zgłoszenia do rządowych programów opieki zdrowotnej dotyczące zastosowań wprowadzanych leków, chociaż nie były one wskazaniami przyjętymi z medycznego punktu widzenia i dlatego nie były objęte tymi programami.

Ugoda cywilna rozwiązała również zarzuty, że Pfizer wypłacał łapówki pracownikom służby zdrowia, aby skłonić ich do przepisywania tych, a także innych leków swojej produkcji.

To największa w historii ugoda dotycząca oszustwa cywilnego przeciwko firmie farmaceutycznej.

W ramach ugody Pfizer zobowiązał się również do zawarcia ekspansywnej umowy o uczciwości korporacyjnej z Biurem Generalnego Inspektora Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.

Porozumienie to przewiduje wprowadzenie procedur i przeglądów w celu uniknięcia i szybkiego wykrycia zachowań podobnych do tych, które doprowadziły do ​​powstania tej sprawy.

Jednak czas pokazuje, że porozumienie porozumieniem, a nawyki nawykami – Pfizer nadal tuszuje niewygodne informacje o wprowadzanych na rynek lekach.

Tym razem sprawa dotyczy szczepionki przeciw Covid-19 i ukrywanych skutkach ubocznych, w tym ryzyku wystąpienia poważnych chorób, na co wskazują najnowsze ustalenia naukowców.

Więcej na ten temat SZCZEPIONKI COVID-19 ZWIĘKSZAJĄ RYZYKO POWAŻNYCH CHORÓB

⇒ Czytaj także: PFIZER FINANSUJE WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY, ŻOŁNIERZE ZMUSZANI DO SZCZEPIEŃ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.