„CZEKAJĄ NA NAS PO DRUGIEJ STRONIE” – UMIERAJĄCY PACJENCI O SNACH O ŻYCIU PO ŚMIERCI

Od samego początku ludzkiej cywilizacji śmierć była jedną z największych tajemnic. Jednak według jednego z badań sny i wizje umierających pacjentów ujawniają bardzo cenne informacje o życiu po śmierci. Pewien lekarz z Domu Opieki Buffalo w Nowym Jorku szczegółowo zbadał sny i wizje umierających pacjentów i był pod wielkim wrażeniem wyników.

Wizje przed śmiercią

Strach przed śmiercią to normalna emocja, której prawie nie da się uniknąć.

Jednak według pacjentów śmierć jest jak most, który przeniesie cię w inne miejsce.

Christopher Kerr, lekarz z nowojorskiego hospicjum zbierał opowieści swoich pacjentów przez cztery lata.

W sumie udało mu się zdobyć informacje od ponad 14 000 osób.

Osoby bliskie śmierci, gdy znajdowały się na łożach śmierci, często opowiadały o snach lub wizjach zmarłych bliskich, zwykle „niewidocznych” dla innych osób przebywających w tym samym pokoju.

Sny i wizje końca życia zwykle polegają na widzeniu zmarłych krewnych i zwierząt domowych.

Często wizje te dotyczą podróży lub przygotowań do podróży gdzieś z bliską, ukochaną osobą.

życie-po-śmierci.jpg
foto.depositphotos.com

Pielęgniarki opiekujące się terminalnie chorymi są w stanie przewidzieć czyjąś śmierć na podstawie tego, o czym śni.

Przez lata nigdy nikt nie pytał bezpośrednio pacjentów ani nie próbował zweryfikować ich doświadczeń.

Zmienił to jednak dr Christopher Kerr.

Nadzieja i sens u kresu życia

Dr Christopher Kerr rozpoczynając pracę w hospicjum 20 lat temu, był zaskoczony niefizycznymi aspektami procesu umierania, szczególnie niezwykłymi i zmieniającymi doświadczenie snami i wizjami przed śmiercią.

Był sfrustrowany faktem, że nie ma żadnych danych na ten temat.

Zaczął więc sam bliżej przyglądać się znaczeniu takich wydarzeń dla pacjentów pod koniec ich życia.

Nagrywał opowieści swoich pacjentów i opublikował kilka badań w czasopismach medycznych.

Nie otrzymał jednak żadnej odpowiedzi od środowiska medycznego.

Jedynie społeczność niemedyczna, gdy dowiedziała się o jego pracy, sprawiła, że niecodzienne badania zostały opublikowane w różnych mediach na całym świecie.

Dla wielu osób potwierdzanie istnienia takich doświadczeń u schyłku życia dostarczyło bardzo potrzebnego komfortu, nadziei i otuchy.

Na tej podstawie lekarz zdecydował się napisać książkę o przesłaniach „z drugiej strony” zawartych w wizjach i snach umierających osób.

„Czekają na nas po drugiej stronie”

Książka oparta jest na rzeczywistych doświadczeniach pacjentów.

Większość umierających twierdzi, że ludzie, których stracili w ciągu życia, wracają do nich w snach.

Najczęściej są to najbliżsi, którzy już dawno zmarli i we śnie w zasadzie zapewniają swoich bliskich, że wkrótce się zobaczą i wszystko będzie dobrze.

Na przykład Kenny, emerytowany dyrektor domu pogrzebowego i ojciec pięciorga dzieci, opowiadał, że tuż przed śmiercią w wieku 76 lat odwiedziła ukochana matka, którą stracił, gdy miał zaledwie sześć lat.

Gdy zbliżała się jego śmierć, zawsze widział się w snach jako mały chłopiec i słyszał kojący głos swojej matki, wypowiadającej raz po raz słowa „kocham cię”.

Mężczyzna zgłaszał nawet, że był w stanie wyczuć wyraźny aromat jej perfum w swoim szpitalnym pokoju.

śmierć.jpg
foto.depositphotos.com

Albo 91-letnia Deb, emerytowana pracownica domu towarowego, która osiem dni przed śmiercią z powodu choroby niedokrwiennej serca miała „wyjątkowo pocieszające” wizje sześciu zmarłych członków rodziny w swoim pokoju, w tym jej ojca, który „czekał na nią po drugiej stronie”.

Inna pacjentka hospicjum, Jessica, którą w wieku 13 lat zapytano, co znaczą dla niej jej sny, po prostu odpowiedziała: „Wiem, że jestem kochana. Nic mi nie będzie”.

Badania pokazały, że te wszystkie niezwykłe i zmieniające się sny i wizje przed śmiercią najczęściej odpowiadają na najpilniejsze potrzeby umierającego pacjenta, takie jak przebaczenie, uspokojenie czy po prostu poczucie, że po drugiej stronie ktoś na nich czeka.

Sny przed śmiercią, których doświadcza większość umierających pacjentów, są opisywane jako „bardziej rzeczywiste niż rzeczywistość”, a ich częstotliwość wzrasta wraz ze zbliżaniem się śmierci.

Te sny i wizje zazwyczaj przynoszą ukojenie pacjentowi i jego bliskim, i często obejmują przejście od stanu cierpienia do akceptacji.

⇒ Czytaj także: ŻYCIE PO ŚMIERCI – KIEDY UMIERASZ „WIESZ, ŻE JESTEŚ MARTWY”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.