KOKTAJL OWSIANY WZMACNIAJĄCY WIĘZADŁA I ŚCIĘGNA KOLAN

Kolana są największym i jednym z najważniejszych stawów w ludzkim ciele. Codziennie używane są jednocześnie jednymi z najbardziej podatnych na urazy. Ich elastyczność i ruchomość oraz wzmocnienie więzadeł i ścięgien pomoże przywrócić prosty do przygotowania koktajl owsiany o dodatkowych niezwykłych właściwościach przeciwzapalnych i zmniejszających ból.

Ból w kolanie

Ścięgna i więzadła zapewniają mobilność stawu kolanowego.

Kiedy są przeciążone, odczuwamy intensywny ból w kolanie.

Ból ten może być spowodowany nie tylko przeciążeniem, ale także nagłym urazem i stanem zapalnym stawów.

Objawy urazu kolana mogą obejmować ból, obrzęk i sztywność, które utrudniają normalne poruszanie się.

Warto również zaznaczyć, że z upływem lat nasze więzadła i ścięgna tracą swą elastyczność i ruchomość, dlatego tak ważne jest zapewnienie im odpowiedniego odżywienia i dawki witamin oraz minerałów, które pomogą zachować im siłę i sprawność.

Idealnie zdrowe ścięgna i więzadła pomoże utrzymać koktajl owsiany, którego regularne spożywanie odżywi nie tylko stawy kolanowe, ale również poprawi ogólny stan zdrowia.

Owsianka, ananas i cynamon

Sekretem koktajlu wzmacniającego ścięgna i więzadła kolan są składniki znane ze swoich skutecznych właściwości przeciwzapalnych i zmniejszających odczuwanie bólu.

koktajl-owsiany.jpg
Koktajl owsiany foto.123rf.com

Wśród nich wyróżnia się trzy najważniejsze:

  • Płatki owsiane – są bogatym źródłem błonnika, białka oraz węglowodanów złożonych i magnezu, który pozwala na lepsze przyswajanie ważnego dla kości wapnia. Poza tym poprawiają naszą wydolność fizyczną, zwiększając wytrzymałość.
  • Ananas – zawiera enzym o nazwie bromelaina, który leczy obrzęki i stan zapalny. Polecany jest w zmniejszeniu stanu zapalnego wywołanego przez zapalenie ścięgien, skręcenia i zwichnięcia oraz przy innych drobnych urazach mięśni i zmniejszaniu bólu wywołanego przez artretyzm.
  • Cynamon – działa przeciwbólowo i zmniejsza obrzęk. Dodatkowo zapobiega również powstawaniu bolesności mięśni wywołanej wysiłkiem fizycznym.

Koktajl owsiany jest bogatym źródłem nie tylko składników, które działają przeciwzapalnie i zmniejszają ból, ale także cennym dostawcą błonnika, zdrowych tłuszczy, krzemu i witaminy C, które zapewniają siłę i energię całemu organizmowi.

Koktajl owsiany – przepis

Do przygotowania koktajlu owsianego potrzebujemy:

Z wody i płatków owsianych przygotuj owsiankę (czas gotowania dostosuj do przepisu na opakowaniu).

Po wystudzeniu dodaj pozostałe składniki i blenduj wszystko aż do uzyskania gładkiej, jednolitej konsystencji.

Jeśli koktajl owsiany jest za gęsty, możesz dodać kilka kostek lodu i dokładnie wymieszać z nimi jego zawartość.

Pij jeden taki koktajl dziennie, najlepiej rano, przez co najmniej dwa tygodnie, aby złagodzić ból stawów i wzmocnić ścięgna oraz więzadła kolan.

 WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.