KOŁOBRZESCY RADNI ZNALEŹLI SPOSÓB NA PRZYBLOKOWANIE BUDOWY MASZTU 5G – Odkrywamy Zakryte
KOŁOBRZESCY RADNI ZNALEŹLI SPOSÓB NA PRZYBLOKOWANIE BUDOWY MASZTU 5G

Kołobrzescy radni nie pozwalają na to, aby na terenie jednego z osiedli powstał maszt sieci 5G. Na prośbę mieszkańców rozważyli i przegłosowali projekt uchwały, który przynajmniej na kilka miesięcy przyblokuje planowaną inwestycję i pozwoli na negocjacje z operatorem. Znaleźli nawet na to sposób…

Mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej w Kołobrzegu boją się o swoje zdrowie.

Operator sieci telefonii komórkowej Play zaplanował bowiem budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od najbliższego budynku mieszkalnego.

O pomoc w zablokowaniu budowy poprosili radnych.

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z wyjątkiem jednego radnego, przegłosowali projekt uchwały, który przynajmniej na kilka miesięcy przyblokuje planowaną inwestycję.

W uchwale podjęto decyzję o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na tamtym obszarze.

Taka decyzja nie sprawi jednak, że maszt na pewno nie zostanie wybudowany, ale daje szansę dodatkowych kilku miesięcy na negocjacje z przedstawicielami firmy Play.

Radni podkreślają, że obecne prawo nie daje magistratowi żadnych możliwości decydowania o zakazie poczynania takich inwestycji, ponieważ dopuszcza się stawianie masztów telekomunikacyjnych nawet w takich miejscach jak parki krajobrazowe czy uzdrowiska.

Podpisana uchwała jest jedyną szansą na pokazanie, że miasto wyraża sprzeciw wobec tej inwestycji, ale i umożliwia urzędowi negocjacje oraz przedstawienie firmie PLAY kilku innych propozycji rozwiązań tego problemu.

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: 7000 ZGONÓW NA RAKA SPOWODOWANEGO PROMIENIOWANIEM Z MASZTÓW TELEFONII KOMÓRKOWEJ

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.