Promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez maszty telefonii komórkowej wiąże się z ryzykiem zgonów na niektóre rodzaje raka, tak wynika z badań brazylijskich naukowców. W ciągu 10 lat na raka zmarło ponad 7000 osób, które mieszkały w odległości 500 metrów od stacji bazowej anteny telefonii komórkowej.

Brazylijskie badania

Departament Zdrowia trzeciego co do wielkości miasta Brazylii, Belo Horizonte, w 2011 roku opublikował finansowane przez rząd badanie na temat bezpieczeństwa anten telefonii komórkowej.

Okazało się, że bliska obecność tych masztów wykazuje zwiększone ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje raka, zwłaszcza u osób mieszkających w odległości 500 metrów od anten.

maszt-telefonii-komórkowej.jpg
foto.shutterstock.com

W latach 1996–2006 odnotowano 7191 zgonów z powodu raka właśnie u osób, które mieszkały w odległości 500 metrów od stacji bazowej.

Umierali głównie na nowotwory wykryte w prostacie, piersiach, płucach, nerkach, wątrobie, czyli te, które są szczególnie powiązane z wystawieniem na działanie pól elektromagnetycznych.

Dalej, poza tym obszarem liczba zgonów z powodu raka spadała.

Po opublikowaniu wyników badań finansowanych przez rząd w Brazylii, wykazujących zwiększone ryzyko raka u osób mieszkających w pobliżu wież telefonicznych, prokurator miejski nie tracił czasu na pozwanie firm telefonicznych do podjęcia radykalnych działań.

Usunięto więc 66 z 500 anten, o których pozbycie się poprosili obywatele.

Zwiększone ryzyko

Związek między ekspozycją na promieniowanie z masztów telefonii komórkowej a częstością występowania nowotworów badano także w mieście San Francisco oraz w miastach w Austrii, Niemczech i Izraelu już w latach siedemdziesiątych XX wieku.

Wszystkie badania wykazały podobne wyniki: życie w bliskiej odległości od wieży telefonii komórkowej zwiększa ryzyko zachorowania na raka od dwóch do 121 razy, w zależności od wykrytego rodzaju raka.

Dr Adilza Condessa Dode, jeden z badaczy inżynierii, a także koordynator brazylijskiego badania, zwraca się do tych, którzy są zaniepokojeni promieniowaniem wieży telefonii komórkowej i wyjaśnia, że ​​badanie w Brazylii nie jest odosobnione.

Dode wyjaśnia, że ​​„te poziomy promieniowania (EMF) są już wysokie i niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Im bliżej anteny, tym większy kontakt z polem elektromagnetycznym”.

Brazylijskie badanie objęło tylko jedno miasto w Brazylii, ale musimy wziąć pod uwagę, że mieszkańcy wszystkich zakątków świata, którzy żyją w bliskim sąsiedztwie takich anten są narażeni na szkodliwe promieniowanie.

Zagrożeniem dla nas są nie tylko maszty, ale i same telefony.

promieniowanie-telefon.jpg
foto.shutterstock.com

13 grudnia 2017 r. Kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego opublikował nowe wytyczne dotyczące tego: „Jak zmniejszyć narażenie na energię fal radiowych z telefonów komórkowych?”.

W wytycznych wyjaśniono, że chociaż nauka wciąż się rozwija, niektóre eksperymenty laboratoryjne i badania dotyczące zdrowia ludzkiego sugerują, że długotrwałe i intensywne korzystanie z telefonów komórkowych może być powiązane z niektórymi rodzajami raka i innymi skutkami zdrowotnymi, w tym rakiem mózgu, guzami nerwu akustycznego i gruczołów ślinowych, niższą liczbą plemników, a także bólami głowy, wpływem na uczenie się i pamięć , słuch, zachowanie i sen.

Wytyczne sugerują ludziom, aby unikali trzymania telefonu blisko głowy lub wysyłali SMS-y zamiast rozmawiać przez telefon i trzymali telefon z dala od ciała oraz ograniczali lub unikali używania telefonu komórkowego, gdy ma słabą baterię.

Kosztem ludzkiego życia…

Z racji tego, że badania zdrowotne dotyczące wpływu telefonów komórkowych, wież telefonii komórkowej i innych urządzeń emitujących promieniowanie na ludzi są niekompletne, ignorowane lub ukrywane, przemysł telekomunikacyjny wkracza z instalacją jeszcze większej liczby masztów i uruchomieniem sieci 5G.

Aby zaoferować pełnię możliwości sieci 5G, trzeba zamontować więcej anten.

Nikt nie zwraca uwagi na ich lokalizację, a montowane są coraz bliżej dzielnic mieszkaniowych, w pobliżu domów, gospodarstw, a także na dachach galerii handlowych, szkół i przedszkoli.

Zagrożenie, które wynika ze stałego, ciągłego charakteru działania nadajników – wysyłają pulsujące promieniowanie częstotliwością radiową, jest ignorowane i bagatelizowane przez władze.

Kosztem ludzkiego zdrowia, a niejednokrotnie i życia montuje się kolejne maszty i zwiększa się dopuszczalne poziomy promieniowania…

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: MINISTERSTWO ZDROWIA PLANUJE DRASTYCZNE PODNIESIENIE NORM PROMIENIOWANIA ELEKTROMAGNETYCZNEGO

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.