KOMISJA EUROPEJSKA CHCE WPROWADZIĆ AKCEPTACJĘ HOMOADOPCJI – Odkrywamy Zakryte
KOMISJA EUROPEJSKA CHCE WPROWADZIĆ AKCEPTACJĘ HOMOADOPCJI

Komisja Europejska zapowiedziała, że będzie pracowała nad dokumentem, który będzie miał na celu wymuszenie na państwach członkowskich UE zaakceptowanie adopcji dzieci przez pary homoseksualne, które miały miejsce w innym kraju. Ten dokument miałby zostać wprowadzony w formie rozporządzenia dla wszystkich państw UE. Jednak w tej sprawie zamierza interweniować Ordo Iuris.

Prace nad rozporządzeniem

Ursula von der Leyen, która jest przewodniczącą Komisji Europejskiej, we wrześniu 2020 roku ogłosiła, że jeżeli jest się rodzicem w jednym kraju, to również takim rodzicem jest się w każdym innym kraju.

Aby zrealizować zapowiedziane przez przewodniczącą plany, Komisja Europejska oświadczyła, że zostaną rozpoczęte prace nad rozporządzeniem odnośnie uznawania rodzicielstwa pomiędzy państwami członkowskimi.

Jednak Ordo Iuris zwraca uwagę, że na podstawie traktatów unijnych prawo rodzinne materialne należy wyłącznie do kompetencji państwa członkowskich.

W praktyce zmiany te, które chce wprowadzić Ursula von der Leyen, oznaczałyby, że w przypadku adopcji dzieci przez pary homoseksualne w jednym kraju, taka adopcja miałaby zostać również uznana przez inne państwa członkowskie UE, w których jednak prawo na to nie pozwala.

Miałoby to zostać zrealizowane poprzez wprowadzenie wspólnych zasad zgodności przepisów krajowych, które wykluczają się, a dotyczą prawa rodzinnego, ale też poprzez obowiązek uznawania przez kraje UE wyroków, które dotyczą rodzicielstwa, a które zostały wydane przez sądy innego państwa.

Tutaj ostrzega Ordo Iuris, że poprzez takie rozporządzenia UE miałaby możliwość ingerowania w materialne prawo rodzinne poszczególnych krajów, do czego nie ma w ogóle żadnych uprawnień.

Zmiany zapowiadane przez Komisję Europejską proponują również wprowadzenie tzw. opcjonalnego europejskiego certyfikatu rodzicielstwa.

Byłaby to forma pewnego rodzaju dokumentu, który dotyczyłby urodzenia, z mógłby on znaleźć zastosowanie przeważnie wobec takich krajów, jak np. Polska, które przeciwstawiają się próbom ingerowania Unii Europejskiej w prawo wewnętrzne.

Należy szybko reagować

Katarzyna Gęsiak, która jest analitykiem Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris, zwróciła uwagę, że Komisja Europejska w aktualnym składzie przekształca się w instytucję, która chce przywłaszczyć sobie coraz więcej kompetencji.

Nie chce ona chronić państw członkowskich, a także szanować ich różnorodności tylko próbuje im narzucać swoje rozwiązania, co jest całkowicie sprzeczne z prawem traktatowym UE, a także z konstytucjami konkretnych państw.

Poza tym Katarzyna Gęsiak stwierdziła, że te plany nie powinny zostać wdrożone i dlatego warto podpisać petycję „Stop narzucaniu homoadopcji”.

Czytaj także: „EDUKATORZY” LGBT ZACHĘCAJĄ MŁODZIEŻ DO HOMOSEKSUALNYCH ORGII

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.