KONCERN MERCK POZWANY W SPRAWIE SZCZEPIONKI GARDASIL (WIRUS HPV)

Koncern Merck, twórca kontrowersyjnej szczepionki przeciwko HPV, będzie musiał się zmierzyć z dużym oskarżeniem. 19 sierpnia 2020 r. kancelaria prawna Baum Hedlund Aristei & Goldman złożyła pozew przeciwko gigantowi farmaceutycznemu Merck w imieniu 19-letniej kobiety, która twierdzi, że firma wprowadziła w błąd FDA, ustawodawców, lekarzy i matki w sprawie bezpieczeństwa i skuteczność szczepionki Gardasil.

Pozwani za Gardasil

Kancelaria Baum Hedlund Aristei & Goldman 19 sierpnia 2020 roku złożyła pozew przeciwko koncernowi Merck w imieniu Julia Balasco, 19-latki, która doznała poważnych i trwałych uszczerbków na zdrowiu po otrzymaniu szczepionki Gardasil (przeciw zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)).

Gigant farmaceutyczny Merck, twórca kontrowersyjnej szczepionki, jest oskarżany o niepoprawne przetestowanie szczepionki Gardasil, zanim szczepionka przeciwko HPV została w trybie przyspieszonym wprowadzona na rynek i podana milionom młodych dziewcząt i chłopców w Stanach Zjednoczonych i na świecie.

gardasil.jpg
foto.depositphotos.com

Zarzuca się również, że Merck wiedział lub miał powód, by wiedzieć, że jego szczepionka jest wadliwa i nieskuteczna, ale zamiast ostrzec środowisko medyczne i opinię publiczną, firma niesłusznie ukrywała informacje o szkodliwości szczepionki i dalej składała fałszywe oświadczenia dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności Gardasilu.

Pozew twierdzi, że firma Merck celowo bagatelizowała ryzyko związane ze składnikami Gardasilu, w tym z silną neurotoksyną – związkiem glinu oraz potencjalnie niebezpiecznymi cząsteczkami DNA wirusa.

Ponadto twierdzi się, że koncern manipulował badaniami klinicznymi Gardasilu, dodając do placebo AAHS i inne dodatki do szczepionki, co spowodowało, że w przybliżeniu równa liczba osób w grupie zaszczepionej i grupie placebo doświadczyła działań niepożądanych, dając w ten sposób wrażenie, że przyjmowanie Gardasilu był tak samo bezpieczne, jak przyjmowanie placebo.

Poszkodowana Julia Balasco

Zespół adwokatów złożył pozew w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Rhode Island w imieniu powódki Julii Balasco, dziewiętnastolatki, która twierdzi, że jej obrażenia wywołane szczepionką były tak poważne i wyniszczające, że fizycznie nie była w stanie uczęszczać do liceum.

Julia Balasco miała zaledwie 13 lat, kiedy podano jej szczepionkę Gardasil.

Jej matkę do decyzji zakupu szczepionki dla córki przekonały różne reklamy firmy Merck dotyczące szczepionki Gardasil, które twierdziły, że jest ona „bardzo bezpieczna, konieczna i zapobiega rakowi”.

Niewiele wiedziała na temat jej skutków ubocznych.

Nie spodziewała się też, że ​​później u jej córki rozwinie się poważna i wyniszczająca choroba autoimmunologiczna, w tym POTS, zespół posturalnej tachykardii ortostatycznej, czyli zaburzenie, które wpływa na gałąź układu nerwowego regulującą funkcje, których świadomie nie kontrolujemy, w tym ciśnienie krwi, tętno, pocenie się i temperaturę ciała.

szczepionka-hpv.jpg
foto.depositphotos.com

Wskaźniki rosną

Szczepionkę Gardasil promowano i promuje się jako antidotum na raka szyjki macicy.

W rzeczywistości istnieją dowody sugerujące, że wskaźniki raka szyjki macicy wzrosły od czasu wprowadzenia szczepionki, a wiemy już, że jeśli kobieta została narażona na zakażenie HPV przed szczepieniem, ryzyko zachorowania na raka spowodowanego szczepionką wzrasta o prawie 50 procent!

Poza tym nowe badanie ze stycznia 2020 roku opublikowane w The Royal Society of Medicine jest jednym z wielu badań przeprowadzonych na przestrzeni lat, kwestionujących skuteczność szczepionki przeciwko HPV.

Naukowcy dokonali oceny opublikowanych badań skuteczności fazy 2 i 3 w odniesieniu do profilaktyki raka szyjki macicy, a ich analiza wykazała, że ​​„same badania wygenerowały istotne niepewności podważające twierdzenia o skuteczności” w wykorzystanych przez nich danych.

Naukowcy podkreślili, że „nadal nie ma pewności, czy szczepienie przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) zapobiega rakowi szyjki macicy, ponieważ badania nie miały na celu wykrycia tego wyniku, którego rozwój zajmuje dziesięciolecia”.

Badacze zwracają uwagę, że próby przeprowadzone w celu przetestowania szczepionki mogły „przecenić” jej skuteczność.

Zdaniem autorów badań wątpliwe jest, czy szczepionka zapobiega zmianom przedrakowym, nie mówiąc już o samych nowotworach.

⇒ Czytaj także: SZCZEPIONKA GARDASIL I WIRUS HPV – MEDYCZNY ATAK NA ZDROWIE I PŁODNOŚĆ NASTOLATKÓW

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.